9 корисних порад для безпечного інтернет-знайомства

Людей, що віддають перевагу знайомитися через Інтернет, з кожним днем стає все більше. І не дивно, адже це просто, швидко і зручно. Але з активним розвитком сучасних технологій кількість аферистів в мережі також збільшилася.

Тому незалежно від того відбувається знайомство в реальному світі або віртуальному, необхідно бути обережним і дотримуватися правил безпеки. Це зовсім не означає, що слід припинити будь-яке спілкування з незнайомцями, видалити акаунти в соціальних мережах або на сайтах знайомств і навіть не думати про те, щоб розширити коло знайомих або зав'язати нові романтичні відносини.

Щоб нове знайомство не стало черговим розчаруванням, ми підготували для вас дев'ять важливих правил, дотримання яких допоможе захистити себе від інтернет-шахраїв і уникнути неприємних ситуацій.

Правило 1: дотримання особистої безпеки

Реєструючись на сайті знайомств подбайте про те, щоб ваші особисті дані були захищені. Для цього необхідно створити нову електронну адресу, яка не містить вашого прізвища та імені. Спілкуючись в мережі з новим знайомим, не поспішайте називати номер свого телефону або домашню адресу.

Правило 2: вибирайте серйозні сайти знайомств

Якщо ви хочете убезпечити себе від незаконної передачі ваших особистих даних третім особам або пошуковим системам, реєструйтеся тільки на серйозних сайтах, які вже встигли добре себе зарекомендувати. Такі сайти відповідально ставляться до своїх користувачів і їх персональних даних, не допускаючи витоку або розголошення особистої інформації.

Правило 3: Придумайте надійний пароль

Соціальні мережі, інтернет-знайомства, електронна пошта, інтернет-магазини – скрізь необхідний пароль. Якщо ви з тих людей, які використовують однаковий код на всі випадки життя, постарайтеся терміново це виправити. Щоб підвищити надійність пароля використовуйте комбінацію з великих і малих літер, а також декількох цифр.

Правило 4: не робіть висновки про людину орієнтуючись лише на інформацію в його профілі

У віртуальних знайомствах є істотний мінус – людина, яка не бажає показувати справжнє обличчя, може видати себе за кого завгодно. Адже ніхто не стане перевіряти справжність інформації в графі «професія», «хобі» або «рідне місто». Можливо інформація зачепила вас і справді відповідає дійсності, але з'ясувати це можна лише трохи поспілкувавшись. Якщо ж в процесі листування у вас виникли сумніви, людина проявила себе не з кращого боку або ви і зовсім відчули, що вами хочуть скористатися в корисливих цілях, то відразу припиняйте спілкування. У разі якщо ви все одно продовжуєте отримувати від новоспеченого знайомого нав'язливі повідомлення неприємного змісту або спам, повідомте про це модераторам сайту, написавши в службу підтримки. Вони розберуться в ситуації і вживуть необхідних заходів аж до блокування сумнівного профілю.

Правило 5: безпечне спілкування

Хтось написав вам повідомлення або вас зацікавив один з профілів, і ви хочете проявити ініціативу і першим написати вподобаній людині? У такій ситуації краще скористатися внутрішньою системою листування на сайті, а не особистою електронною поштою. Так, в разі якщо спілкування перестане приносити задоволення, ви зможете легко заблокувати нового приятеля, і він назавжди втратить можливість зв'язатися з вами.

Правило 6: Пам'ятайте про небезпеку сумнівних посилань

В процесі спілкування ви зі співрозмовником будете дізнаватися один про одного все більше нового. Буває, що обмінюючись з людиною враженнями про якусь подію, він раптово надсилає вам посилання на сайт де, нібито, міститься цікава для вас інформація. Не поспішайте відразу її відкривати. Пам'ятайте, що незнайомі або викликаючі недовіру посилання дійсно можуть містити небезпечні для комп'ютера віруси.

Правило 7: прохання про грошову допомогу-привід припинити спілкування

Будь-яке прохання про фінансову допомогу від малознайомої людини повинно викликати підозру. Навряд чи порядна людина піде просити грошей у незнайомих людей в інтернеті, а тим більше на сайті знайомств, навіть якщо дійсно їх потребує. Не вірте в жалісливі історії і не давайте обвести себе навколо пальця. Адже не для того ж ви заробляєте гроші, щоб роздавати їх шахраям і аферистам.

Правило 8: Не дозволяйте на себе тиснути

Ви знайомі всього кілька днів, а людина вже напрошується в гості, посилаючись на те, що живе або працює десь неподалік і не бачить сенсу затягувати віртуальне спілкування, коли його легко можна перенести в реальне життя. Пам'ятайте, що погоджуватися на подібний крок ви повинні тільки після того, як будете самі до нього готові. І не бійтеся, що після вашої відмови потенційний обранець тут же випарується – значить не такими вже серйозними були його наміри. Але і в разі якщо вам теж цікаво побачитися «наживо», краще вибрати для зустрічі нейтральну територію, а не власну квартиру.

Правило 9: Будьте обережні на першому побаченні

Як би не приваблювала до себе людина пам'ятайте, що поки ви мало ії знаєте, а тому краще перестрахуватися. На перше побачення вирушайте в людне місце, попередньо попередивши сім'ю або когось із друзів куди і з ким ви підете. Не зловживайте алкоголем і не приймайте сумнівних речовин, які пропонує вам новий знайомий. Також не варто брати з собою велику суму грошей або хвалитися своєму другові як добре ви заробляєте. Якщо ж він(вона) сам наполегливо цікавиться розміром вашого окладу або тим, що ви можете собі дозволити - це повинно стати для вас дзвіночком.

Але навіть проявляючи обережність і дотримуючись всіх правил безпеки, не можна бути повністю впевненим, що вас не обдурять. Але все ж ці прості поради допоможуть звести ризик до мінімуму і вчасно вивести брехуна на чисту воду.

Бажаємо вам частіше знайомитися з цікавими людьми і отримувати більше радості від спілкування!