Віртуальне спілкування або реальне — що краще?

У сучасному світі технології відіграють велику роль в житті людства. Це стосується і сфери комунікацій. Багато людей спілкуються і знайомляться через Інтернет. Звичайно, в спілкуванні на відстані є багато позитивних моментів, але з іншого боку — також є багато недоліків віддаленого спілкування.

Почнемо з переваг віддаленої комунікації — можливість підтримувати зв'язок з друзями і близькими в будь-який час доби незалежно від місця розташування рідних людей. За допомогою соцмереж і зручних месенджерів можна ділитися новинами, фотографіями і підтримувати зв'язок на відстані.

У знайомства в Інтернеті є маса позитивних моментів:

 •     Знайомитися на просторах мережі воліють сором'язливі і замкнуті люди. Це порятунок для тих чоловіків, яким складно першими знайомитися, зав'язувати розмову з незнайомкою.
 •     А перед інтернет-знайомством хлопець спочатку зможе подумати про те, що написати дівчині і лише після осмислення фрази, почати розмову. Також хлопець має можливість знайомитися тоді, коли йому зручно, в режимі онлайн. Це значно економить час, адже в реальному житті потрібно було б призначити час для зустрічі, утомливо чекати цієї дати. Потім додатково витратити час на спілкування, переживаючи за кожен свій жест і сказане слово.
 •     До того ж, при спілкуванні-оффлайн вести діалог можна тільки з однією жінкою, тоді як у віддаленому режимі можна познайомитися відразу з декількома панянками. Для того щоб збільшити свої шанси на хороше знайомство можна зареєструватися відразу на декількох сайтах знайомств.
 •     Психологи рекомендують перед початком спілкування переглянути анкету дівчини - так ви дізнаєтеся про неї деяку інформацію і, можливо, знайдете загальні точки дотику: схожі захоплення, хобі, те, про що згодом можна буде поспілкуватися з бажаною особливою. Потім подальше листування допоможе краще пізнати людину.
 •     Ще одна перевага віртуального спілкування — можливість відповідати не відразу, а взяти паузу, щоб подумати: скласти дотепний жарт або блиснути інтелектом.
 •     А якщо хочеться перервати спілкування, це можна зробити в будь-який момент, без пояснення причини, а вкрай наполегливих опонентів занести в чорний список.
 •     Після аналізу реальних прикладів віртуального спілкування психологи прийшли до дивовижного висновку: людині легше "відкрити душу" перед монітором, ніж перед реальною людиною.
 •     Інтернет дозволяє значно розширити коло спілкування: є можливість знайти друзів не тільки в межах рідного міста/селища, а й познайомитися з людьми з інших міст і навіть країн.
 •     Так, людині, яка вивчає іноземні мови, для практики немає потреби їхати в іншу країну — всесвітня мережа надає можливість почати з діалогу у себе в кімнаті.
 •     Немає необхідності виходити із зони комфорту, досить просто включити комп'ютер або ноутбук і відкривається можливість спілкуватися з людьми з різних національностей і будь-яких країн світу.
 •     Також поліпшуються навички письмового вираження думок, підвищується грамотність — у вікні введення тексту слова з помилками зазвичай підкреслюються червоним.
 •     Ще одним пріоритетом такого спілкування для хлопця буде економія коштів: не потрібно їхати на транспорті до призначеної зустрічі і оплачувати якісь розважальні заходи — можна просто спілкуватися в мережі. Якщо ж знайомство з дівчиною не вийшло, можна відразу ж зав'язати розмову з іншою.

Незважаючи на перераховані вище переваги, у віддаленому спілкуванні є ряд недоліків:

 •     Також як і хлопець, співрозмовниця може в будь-який момент перервати спілкування, без пояснення причини. Така поведінка може завдати удару чоловічому самолюбству.
 •     Красиві фотографії в соцмережі — не гарантія того, що в реальному житті дівчина може виглядати також добре: фотографія може бути старою або її володарка володіє фотошопом і вміло приховала свої зовнішні недоліки.
 •     Під час реальної розмови по жестах і міміці можна зрозуміти, чи приємно співрозмовнику тема розмови та ін.А у віртуальному спілкуванні реальні емоції опонента залишаються загадкою.
 •     В Інтернеті людина може прикидатися тим, ким не є: написати вигадане ім'я, анкету і вставити чужу фотографію.
 •     Втрачаються природні навички комунікації, оскільки при листуванні люди вдаються до сленгової, експресивної і ситуативної мови, яка рідко буває повною і зв'язаною.
 •     Спілкуючись в Інтернеті люди змінюють важливі пріоритети вибору партнера. Важливим стає почуття гумору співрозмовника, його кругозір, грамотність, а вчинки, спосіб життя і зовнішність парнтера залишається за кадром.

Отже, можна прийти до висновку, що у віртуальному спілкуванні є маса переваг, але намагайтеся їм не захоплюватися надто. Сайти знайомств та Інтернет в цілому лише створюють ілюзію великого вибору. Тут все просто, немає ніяких зусиль і зобов'язань... Але: з часом таке спілкування стає поганою звичкою, і в кінці-кінців можна залишитися ні з чим. Наша порада: шукайте, вибирайте, знайомтеся, але продовжуйте відносини в реальному житті. І нехай у вас все вийде!