Як зареєструватися на порталі “Дія”

6 лютого 2020 року Міністерство цифрової трансформації України запустили мобільний додаток “Дія”. Що в перекладі означає “Держава і я”. 

У ньому підтягнуто всі відомості про ваші документи:

 • паспорт громадянина України у вигляді ID-картки;
 • паспорт громадянина України для виїзду закордон;
 • податковий номер;
 • водійське посвідчення;
 • техпаспорт на авто;
 • свідоцтво про народження дитини;
 • студентський квиток;
 • COVID - сертифікати;
 • довідка ВПО .

Для того аби почати швидко користуватися додатком необхідно пройти реєстрацію в додатку:

 1. Першим кроком необхідно скачати програму на телефон. Це можна зробити декількома способами: через GooglePlay, AppStore чи на офіційному порталі додатку “Дія”.
 2. Другим кроком буде обрати спосіб реєстрації. Можна через електронний цифровий підпис (ЕЦП), чи за допомогою ID.gov.ua.

Електронний підпис - що це таке? Та де його взяти?

Електронний цифровий підпис - це електронний аналог звичайного підпису. Ним підписують будь-які електронні документи, адже він має таку саму юридичну силу.

Зручно буде оформити його через ПриватБанк. Зверніться до відділення банку, заповніть анкету вказавши свої персональні дані. Після цього окремим файлом буде сформовано цифровий підпис. Файл можна завантажити на ноутбук чи телефон. В жодному разі не відкривайте його, щоб не пошкодити ключ.

Реєстрація за допомогою банку

Таким способом реєстрації можуть користуватися клієнти банків. Найзручнішими будуть ПриватБанк та Monobank. Щоб здійснити реєстрацію необхідно в пункті Bank ID  із усього переліку банків обрати ваш. Після цього вас одразу перекине до додатку вашого банку, де ви ідентифікуєте себе за допомогою логіну та паролю. Якщо ви вірно введете дані, банк самостійно перенаправить дані на сайт Дії. 

Реєстрація без банку

Якщо ви не клієнт жодного із банків, то можна зареєструватися через систему NFS. Все, що потрібно - це біометричні документи. Система через чіп у документах засканує всі необхідні дані та направить на сайт Дії.

Як через додаток Дія стати на облік до центру зайнятості

В умовах воєнного стану допомога по безробіттю призначається з першого дня звернення та реєстрації особи. Щоб не стояти в черзі до центру зайнятості можна з легкістю зробити це через застосунок.

Для цього потрібно зробити всього два кроки:

 1. Для цього авторизуйтесь в особистому кабінеті diia.gov.ua за допомогою BankID, чи електронного підпису.
 2. Виберіть послугу “отримання статусу безробітного”
 3. Оберіть форму заяви (спрощену, чи стандартну)

Спрощена підійде тим, хто був офіційно працевлаштованим й втратив роботу через війну або працював на тимчасово окупованих територіях.

У стандартній формі обов’язково перевіряйте інформацію та додайте всі необхідні документи, виберіть зручний для вас центр зайнятості, підпишіть та надсилайте заявку.