Як написати книгу?

Думаєте, писати книги можуть тільки відомі письменники? Або освічені і спеціально навчені люди? Адже, здавалося б, у них так просто все виходить! Так, щоб видати щось дійсно варте уваги потрібно бути терплячим, посидючим, вміти правильно викладати свої думки і мати невичерпну уяву. Може, це все є і в вас? Тоді скільки можна відкладати на потім свою давню мрію? Пора творити!

Про що писати

Перш за все, потрібно зрозуміти, які мотиви і цілі рухають вами при бажанні написати книгу. Цілком можливо, відповідь буде проста: "я хочу написати книгу, щоб прославитися".

Якщо ви спеціалізуєтеся на вузькій тематиці, знайдіть те, що вас найбільше захоплює і в чому ви відмінно розбираєтеся. Можна видати збірник афоризмів різних людей або батьківських порад, які привели вас до успіху. Можна сконцентруватися на біографії відомої особистості або описати свій життєвий досвід і професійний шлях.

Непринципово, будете ви писати в прозі чи ні, порада одна: дерзайте!

Складіть план або намітьте сюжет

Складання плану твору значно полегшить робочий процес і допоможе в створенні цілісного тексту. Варіанти плану можуть бути найрізноманітнішими: від впорядкованих пунктів до карти думок або поетапного перерахування подій. Попередньо можна накидати на папері всі ідеї, що рояться у вас в голові, а потім скласти з них цілісну картину.

Також можуть допомогти картки, де будуть написані ключові характеристики героїв. Завдяки їм, персонажі вийдуть більш реалістичними, а їх характери виразяться більш наочно.

Як приступити до написання книги

Починати треба, незважаючи ні на які обставини. Відкиньте всі відмовки, сідайте за перший вподобаний стіл і приступайте до написання.

Більшість авторів пише непослідовно, перескакуючи з думки на думку. Завдяки даному методу, залученість і продуктивність підтримуються на високому рівні. Фіксуйте на папері, всі ваші думки, а вже потім розташовуйте їх в потрібній послідовності, додавши вступ і висновок.

Спочатку пишіть, потім редагуйте

За порадою одного з письменників, писати потрібно п'яним, а редагувати – тверезим. Залучати алкоголь у творчий процес чи ні – персональна справа кожного. Але ось те, що творити треба, цілком віддавшись пориву і увійшовши в стан потоку, а потім повертатися і правити написане – це непорушна істина. Спроби коригувати текст під час написання виводять вас з потрібного стану і збивають з думок. Написати п'ять сторінок трохи "кострубатого" тексту куди більш ефективно, ніж видати сторінку повністю зважених слів.

Як не відволікатися

Зробіть все можливе для створення максимально ідеальних умов, що сприяють робочому процесу - будь то ідеальна тиша або фонова музика, робочий стіл або лісова галявина - аби вам було зручно. Придумайте для себе ритуал. Наприклад, у одного видатного письменника була традиція запалювати свічку, приступаючи до роботи, і гасити – по її закінченню. Полум'я свічки подавало мозку сигнал: пора творити. Обзаведіться своїм ритуалом, який буде налаштовувати вас на роботу: випивайте чашечку улюбленого чаю напередодні того, як сісти за робочий стіл або слухайте улюблені пісні.

Як не закинути написання книги

Сповістіть друзів і знайомих про те, що приступили до написання книги, і завершена вона буде протягом такого-то часу. Зобов'язання, взяте на себе публічно, не дозволить вам розслабитися.

Не розривайте ланцюжок і, незалежно від настрою і подій, що відбуваються, пишіть щодня. Хоча б по 30-40 хвилин. Якщо спочатку муза не вшанує вас своєю присутністю, проявіть завзятість: пишіть, конструюйте сюжет, підбирайте матеріал. Згодом муза буде приходити регулярно.

Більшість книг містить менше 30 000 слів. Якщо за 30 хвилин ви напишете 150 слів, то 30 000 слів будуть написані вами приблизно за 3 робочі тижні.

Як писати цікаво

Людям подобаються сюжети, запозичені з особистого досвіду. Вони їм вірять. Так дайте їм якомога більше таких історій і будьте відмінним оповідачем.

Не вживайте стійкі словосполучення і нудну офіційну мову. Не нагромаджуйте складні слова в заплутані речення. Придумуйте свої порівняння і художні образи, формуйте свій персональний стиль, захоплюйте читачів його новизною.

Де черпати натхнення

До написання книги треба ставитися як до звичайної роботи, яка може бути захоплюючою і легкою, а іноді нудною і важкою. Незважаючи ні на що, це робота, яку треба робити, якщо у вас є мета стати популярним письменником, донести свої ідеї до читача, написати справжній шедевр і не зупинятися на цьому…

Якщо чекати натхнення, то створення книги може затягнутися на довгі роки. Втім, спровокувати творчий настрій можна: більше гуляйте. Багатьох письменників задуми творів відвідували саме в процесі прогулянок. Також може надихнути спілкування з людьми, музика, сніданок в улюбленій кав'ярні, спостереження за навколишнім світом. Не випускайте з рук блокнот або гаджет, який допоможе зафіксувати ідеї та образи, що прийшли до вас. Записуйте все, що відбувається навколо, і незабаром у вас збереться багаж не тільки для однієї книги.

Віримо, що у нас вийшло надихнути вас до початку написання книги. Бажаємо успіхів і з нетерпінням очікуємо до виходу ваше творіння!