Чому не можна спати навпроти дзеркала

Сьогодні важко уявити собі спальню, де не було б дзеркала. Однак у минулому люди з побоюванням ставилися до цього предмета побуту і не допускали його сусідства поруч із ліжком. Часи забобонних страхів давно минули, але деякі прикмети міцно засіли в людській пам'яті.

Небезпеки світу задзеркалля

Будь-який забобон народжується від нерозуміння суті речей. Не всі наші прабатьки мали чітке уявлення про оптичні закони. Навіть власне відображення у водній гладі могло вселити на предків тривогу. Дзеркала, що увійшли в ужиток, часто використовували як ворожильний атрибут, і поступово за ними закріпилася не надто позитивна репутація, що породила масу різноманітних забобонів. Найпоширеніші з них збереглися до наших днів:

 •     розбити дзеркало в брязкіт - на превелике нещастя;
 •     горювати навпроти дзеркал - дати можливість останнім насититися негативом, який вони при першому випадку повернуть назад;
 •     відколоти шматочок дзеркальної поверхні - до сімейних чвар і безгрошів'я.

Вважалося, що спляча людина найбільш уразлива перед могутністю задзеркалля. Звідси виникли упередження щодо перебування дзеркала у кімнаті, призначеній для відпочинку. Повір'я казали:

 •     нечисть користується зеркалом, як дверима в реальний світ, і безперешкодно може викрадати ночами душі сплячих;
 •     душа ризикує самостійно зробити крок у дзеркальний портал, внаслідок чого її власник приречений на загибель;
 •     між подружжям, що відпочивають напроти зеркал, неминуче виникнуть чвари та непорозуміння;
 •     неодруженому чоловікові сон перед зеркалом загрожує довічною самотністю.

Дзеркало та спальня: варіанти безпечної установки

Сьогодні більшість повір'їв втратили свою актуальність, але багато людей на підсвідомому рівні продовжують спиратися на досвід попередніх поколінь. Для тих, хто все ще сумнівається у доцільності використання дзеркала у спальні, існує кілька простих дизайнерських рішень. Вони допоможуть вписати потрібний предмет меблів в інтер'єр і не відчувати тривоги.

 1. Сплячі не відображатимуться, якщо розташувати дзеркало вище рівня поверхні ліжка.
 2. Вдалим варіантом може стати установка дзеркал, спрямованих у бік спального місця, наприклад, збоку від узголів'я.
 3. Ще один незвичайний спосіб: «заховати» поверхню, що відбиває, на внутрішній стулці платтяної шафи.
 4. Уникнути непотрібних відображень у нічний час допоможуть легка ширма або фіранка.

Якщо навіть після цих рекомендацій залишилися сумніви, то можна знову звернутися за порадою до досвіду віків. Згідно з тими самими повір'ями, здатністю нашкодити мали дзеркала з гострими кутами, тоді як їх круглі і овальні побратими залишалися абсолютно невинними. А чи це не ідеальне вирішення проблеми?