Як вижити в карантин? Три сценарії порятунку

Карантин триває вже більше 2 місяців. Підприємці закривають бізнеси, розоряються підприємства, люди залишаються без роботи. Важко зберігати спокій, перебуваючи в складній життєвій ситуації. Для того щоб не піддаватися паніці і не втратити контроль над ситуацією, варто заздалегідь спланувати свої дії.

Згідно з опитуванням Союзу українських підприємців і Ukrainian Marketing Group майже 30% компаній призупинили роботу на час пандемії, а 6 % — зовсім закрилися. Кількість безробітних зросла на 50 тисяч. У центрах зайнятості кількість зареєстрованих людей збільшилася з 1 до 5 тисяч на добу. Більшість з них не мають заощаджень, живуть на знімних квартирах або виплачують іпотеку. Держава планує створити робочі місця і надати підтримку безробітним, але поки що ситуація не змінюється.

Ніхто не був готовий до таких кардинальних змін. У більшості людей виникає страх і занепокоєння за майбутнє. В таких умовах стає складніше зберігати спокій і не втрачати контроль над ситуацією.

Не слід пригнічуватися або ж піддаватися тривожним емоціям. Подумайте добре, а що ви можете зробити в поточній ситуації, щоб поліпшити своє становище в найближчому майбутньому?

Якщо потрібна допомога і підтримка від близьких, не варто соромитися попросити її. Також полегшити процес прийняття нових умов може психолог. Зараз проводяться безліч безкоштовних марафонів психологічної підтримки та онлайн-консультацій.

Пам'ятайте, що на цьому життя не закінчується. Перегляньте свої навички та шукайте нові способи їх реалізації. Постарайтеся зрозуміти причину проблем, з якими ви зіткнулися, проаналізуйте їх і продумайте можливі способи їх вирішення.

Пропонуємо розглянути три поширені ситуації, з якими зіткнулася більшість людей під час пандемії.

Відсутність заощаджень

Саме час перейти на віддалену роботу. З'ясуйте затребувані професії, вивчіть, які навички для цього необхідні, подумайте, якими з них ви володієте і складіть резюме. А знайти підходящу вакансію можна в розділі "Вакансії".

Знімне житло

Люди, які знімають житло, виявляються найбільш чутливими до кризи. Але є хороші новини! Деякі орендодавці надають знижки довгостроковим наймачам. Якщо опинилися у скрутному фінансовому становищі, попросіть свого орендодавця послабити умови оренди на час пандемії.

Але якщо все ж грошей на оренду житла не вистачає, а відсутність транспорту не дає можливість повернутися в рідне місто, подумайте про те, щоб з'їхатися на час з іншими людьми.

Відсутність плану

Переживаєте про те, як довго триватиме карантин і не можете планувати майбутнє? Пам'ятайте, що ви ніяк не зможете вплинути на ситуацію, що склалася. Ви можете тільки дотримуватися рекомендацій ВООЗ і робити все залежне від вас, щоб ситуація не погіршувалася. Ви не можете взяти ситуацію в свої руки, значить немає сенсу турбуватися від цього.

Не хвилюйтеся і намагайтеся довіряти фактам. Визначте мінімальну суму витрат за день, порахуйте на скільки місяців вистачить ваших заощаджень. Якщо переживаєте, що запасів не вистачить на час карантину, подумайте про тимчасову роботу. Прийміть реальність і не думайте про те, що ще не відбулося.

Карантин закінчиться, а ваші нові переконання або обмеження будуть основою для особистісних змін. Якщо ви кинете собі виклик і скористаєтеся новою можливістю, ви знайдете нові навички і розширите свою свідомість. І позитивний, і негативний досвід впливає на людину.