Що робити в разі ядерного вибуху

Кожного дня російська пропаганда тлумачить нам про те, що вони використають ядерну зброю проти України. Звісно хотілося б думати, що це лише пусті балачки, але як говорять у простонародді: “Сподівайся на краще, але готуйся до гіршого”. В ситуації, що склалася на сьогоднішній день важлива правильна підготовка, тоді буде легше зорієнтуватися на випадок надзвичайної ситуації.

Що таке ядерна зброя?

Ядерна зброя - засіб масового ураження, яка у своєму складі несе елементи ударної, випромінюючої та температурної дії.

Існує безліч видів ядерної зброї: ракети, торпеди, бомби, артилерійські снаряди. Будь-який із них несе в собі рушійну силу та масове ураження всього живого.

Як підготувати себе до ядерного вибуху

 1. В першу чергу не панікувати. Потрібно бути готовим до ситуації і максимально зберігати спокій. Паніка - найгірший ворог, так можна випустити з виду речі, які можуть врятувати життя вам, чи вашим близьким.
 2. Зберіть тривожну валізу. Покладіть туди змінні речі (бажано теплі), медикаменти серед яких підготуйте заздалегідь препарат йодид калію.
 3. Якщо у вашому будинку є підвал, чи бомбосховище принесіть туди багато води та поставте засоби особистої гігієни (мило). 
 4. Підготуйте їжу в герметичній упаковці. Так вона збереже себе від впливу радіаційного випромінювання та буде безпечною для вживання. Їжу підготуйте на декілька днів наперед.
 5. Подбайте про зв’язок у приміщенні, де ви будете знаходитись. Це може бути звичайне радіо, аби дізнаватися новини та послухати вказівки, які будуть надавати уповноважені органи влади.

Що робити, якщо ядерний вибух застав вас на вулиці

Якщо вибух стався на відкритій місцевості дотримуйтеся ряду правил:

 1. Якщо ви помітили сильний світловий спалах намагайтесь туди не дивиться, так ви збережете очі від опіків.
 2. Швидко зорієнтуйтеся та знайдіть якесь заглиблення лягайте на землю ногами до вибухової хвилі та прикривайте всі відкриті зони вашого тіла. Руки ховайте під себе, обличчя кладіть на землю.
 3. Відкиньте від себе всі металеві предмети.
 4. Прикрийте рот будь-якою частиною вашого одягу. Це вбереже вас від негативних наслідків випромінювання.
 5. Знайдіть найближче укриття. Це можуть бути підвали, бомбосховища, чи будь-які підземні укриття.
 6. Перш ніж зайти до сховища зніміть із себе верхній одяг, який вже піддався випромінюванню.
 7. В сховищі щільно закрийте двері та вікна, щоб не було ніяких протягів.
 8. Омийте себе величезною кількістю води з милом. Не потрібно надто терти себе, легенькими рухами омивайте тіло аби не травмувати шкіру.
 9. Прийміть калій йодид у достатній кількості аби вберегти подальших негативних наслідків від випромінювання.
 10. Одягніть змінний одяг, який би максимально закривав всі ділянки вашого тіла.
 11. Налаштуйте засоби зв’язку аби прослухати інформацію від ДСНС, чи інших органів на рахунок подальших дій та евакуації.
 12. Не виходьте з приміщення дві доби.
 13. Повідомте рідних про ваше місцезнаходження.