Які марки Укрпошта випустила під час війни

“Філателія” або колекціонування поштових марок давно користується популярністю серед більшості населення. А з початком повномасштабного вторгнення рф на територію України це заняття стало і певною зброєю проти ворога. Таке хобі приносить гроші ЗСУ та підтримує культурний опір нашої країни. То ж розглянемо найпопулярніші марки, які випустило Державне підприємство.

“Русскій воєнний корабль, іді…”

У квітні 2022 року вийшла найбільш популярна марка “Русскій воєнний корабль, іді…”. Крилатий вислів наших прикордонників, які на острові Зміїний відповіли окупантам на пропозицію скласти зброю та здатися. Саме цей вираз показує всю суть української незламності та спротиву проти окупантів. 

Цей вислів став популярним не лише серед українців, а й швидко поширився за межами нашої країни. Марку продають на аукціонах тим самим підтримуючи українську армію. На даний момент з цим висловом продають чимало речей, гроші з яких у свою чергу теж йдуть на підтримку нашої армії.

Автором марки “Русскій воєнний корабль, іді…” є Борис Грох. Після того, як окупанти вторглися до Криму в 2014 році він переїхав до Львова.

Після випуску марки біля відділень Укрпошти скупчилася величезна кількість людей, які хотіли б придбати унікальну марку. Лише за два дні було продано близько 2 мільйонів. 

“Українська мрія”

28 червня 2022 року Укрпошта випустила ще одну марку присвячену темі війни - “Українська мрія”. Вона названа на честь найбільшого у всьому світі транспортного літака АН-225 “Мрія”. На превеликий жаль, під час повітряної атаки російських окупантів літак було спалено. Але як у нас тепер прийнято говорити : “Нашу Мрію ворогам не спалити”. 

Автором марки стала Софія Кравчук - призерка Всеукраїнського конкурсу малюнків та фотографій “Що для мене Україна” в рамках відзначення 30-ти річчя незалежності нашої країни.

Марка “Українська мрія” також користується великою популярністю серед населення та за кордоном. 

“Доброго вечора, ми з України”

Ще одна марка випущена Укрпоштою, яка показує реальний епізод, який трапився на Миколаївщині, де український трактор потягнув танк покинутий “вєлікою” армією.

Марка випущена у двох номіналах: Для відправлення по Україні - M, для відправлення за кордон - W. 

Авторкою даної марки є Анастасія Бондарець. За словами самої дівчини її малюнок про те, що кожен робить свій внесок у перемогу як може і разом ми незламні та непереможні.

Як і попередниці марка “Доброго вечора, ми з України” демонструє нам винахідливість та безстрашність українців.

“Пес Патрон”

1 вересня 2022 року Укрпошта випустила ще одну унікальну марку “Пес Патрон”. На честь всім відомого пса-розмінувальника. Це перша благодійна поштова марка випущена з додатковим номіналом - 8 грн. Всі внесені благодійні внески Укрпошта використає для придбання машини механізованого розмінування, а також надасть допомогу в притулки для тварин.

Марка із улюбленцем дорослих та дітей користується надзвичайною популярністю як в Україні, так і за кордоном.