Зустрічаємо новий iPad Air 13 2024 року

Цього вівторка, 7 травня 2024 року, конструктори компанії Apple представили на огляд публіки нові моделі планшетів iPad Air, де використано чип М2. Розмір дисплею нового планшету Apple iPad Air 13 2024 року випуску складає 13 дюймів, що зафіксовано в назві девайса. Одночасно з планшетом в 13 дюймів був представлений його аналог iPad Air 11 з діагоналлю екрана в 11 дюймів. Рекомендована ціна iPad Air 11 складає 599 американських доларів, його аналог з екраном в 13 дюймів стартує від 799 доларів, в той час, як вартість представленого в цей же день флагманського iPad Pro, де використано чип М4 та OLED-дисплей, з діагоналлю екрана в 13 дюймів складає 999 доларів. За повідомленням виробників вага iPad Air 13 (2024 р.в.) не перевищує 617 грамів.

В чому полягають деякі особливості iPad Air 2024 року

Завдяки використання удосконаленої версії чипу М2, нові моделі планшетів iPad Air 13 з діагоналлю екрана Liquid Retina в 13 дюймів за твердженням виробників будуть працювати вдвічі швидше в порівняння з аналогічними девайсами попередніх років. Використання нового чипу дозволило збільшити параметри вбудованої пам’яті девайса також удвічі – у базовій версії iPad Air вбудована пам’ять складає 128 ГБ, в той час як в попередніх версіях планшетів цей показник був удвічі меншим (в окремих комплектаціях доступні планшети з вбудованою пам’яттю на 512 ГБ та навіть в 1ТБ).

В iPad Air 2024 змінено місце розташування фронтальної камери – її перенесено на довшу частину корпусу, що дозволяє полегшити використання девайсу для ландшафтного режиму, в тому числі у випадку підключення клавіатури. Крім того, одинарна камера передбачена за задній панелі гаджета.

Для виготовлено корпусу нових планшетів 2024 використано перероблений (вторинний) алюміній. Нові планшети представлені в чотирьох кольорах:

  • Blue (синьому) та Purple (фіолетовому);
  • Starlight (зоряному «сяйво зірок»);
  • Space Gray (космічному сірому).   

Особливості комплектації нових планшетів сімейства Apple

Разом з новими планшетами iPad Air виробниками представлено оновлені елементи комплектації девайса, включно з сенсорним пером Apple Pencil (його останньою версією) та клавіатурою Magic Keyboard у легшому та тоншому виконанні в порівнянні з минулорічними версіями (ціна клавіатури для 13-дюймового планшету складає 430 доларів).

Для зарядження девайсу передбачено роз’єм USB-C. Комплектація iPad Air 13 (2024) дозволяє його використання в 5G мережі.