Free Student Slovakia - провідник у світ європейської освіти

Про освіту в Словаччині останнім часом говорять постійно – європейська якість, можливість безкоштовно вчитися, прийнятні ціни на гуртожитки, а також безліч інших переваг щороку приваблює дедалі більше абітурієнтів з України. І, звичайно, сьогодні існує безліч компаній, які займаються допомогою зі вступом. Але, якщо ви хочете не лише вступити до словацьких університетів, а й отримати допомогу з вибором спеціальності, а також повну інформаційну підтримку як під час вступу, так і протягом усього навчання, варто звернути увагу на Free Student, які успішно існують на цьому ринку вже багато років. 

Історія та місія Free Student Slovakia 

Програма Free Student Slovakia існує вже 8 років і її головний плюс - офіси розташовані як в Україні, так і в Словаччині, що допомагає швидко реагувати на всі нововведення, активно співпрацювати з університетами, а також допомагати та консультувати з усіх питань як самих абітурієнтів, так і їхніх батьків.

Головне завдання програми – допомогти молоді здобути гарну вищу освіту в європейській країні, знайти себе та побудувати успішну кар'єру. Талановиті випускники державних університетів Словаччини після закінчення навчання знаходять себе у найрізноманітніших професіях на підприємствах та у будь-яких країнах (у тому числі й в Україні).

Словацька освітня система 

Що таке словацька система освіти? Це 3 роки навчання у бакалавріаті та ще 2 – у магістратурі. Це оцінки у форматі літер або ж у відсотковому співвідношенні, певна кількість кредитів (балів), які необхідно набрати протягом семестру, щоб перейти на наступний. А ще, це зовсім інший формат навчання, де багато практики, проєктних та командних робіт, розвиток логічного мислення, а також можливість висловлювати і відстоювати свою думку на заняттях.

Через досить велику різницю між програмами та правилами, студентам потрібен цілий семестр, щоб повністю зрозуміти та освоїти словацьку систему освіти. Але, водночас, це цікавий досвід здобуття вищої освіту у новому форматі, а також це досвід комунікації зі студентами та викладачами з інших країн.

Представники програми Free Student Slovakia надають всю необхідну інформацію для того, щоб першокурсники могли почати навчання, а також дають відповіді на всі питання, які можуть виникнути на самому початку і впродовж навчання.

Послуги та ресурси для абітурієнтів

   Що саме входить до послуг програми Free Student Slovakia? Отже:

  • допомога з вибором університету та спеціальності, надання усієї предметної інформації по цій спеціальності і варіантів можливості працевлаштування після отримання диплому;
  • організація курсів словацької мови для освоєння базового рівня (А2);
  • подання заявки до обраного університету, бронювання місця у гуртожитку та запис предметів на 1 семестр\1 курс;
  • нотаріальні копії та переклад усіх необхідних документів у судового перекладача + нострифікація;
  • зустріч та поселення у гуртожиток;
  • подання документів на ВНП, а також супровід на обов'язковий медичний огляд;
  • купівля словацької сім-карти, докладна інструкція для відкриття рахунку у банку, а також консультації студентів до закінчення навчання.

Процес вступу та консультації 

Процес вступу до Словаччини одночасно простий та складний. Вибрати університет та спеціальність, подати документи – це ще лише половина питання. По-перше, необхідно перекладати безліч документів, при цьому тільки у судового перекладача, по-друге, необхідно забронювати гуртожиток і, що важливо, дотримуватися всіх термінів. По-третє, необхідно відстежувати всю інформацію, що стосується правил прийому, а також вести комунікацію з університетом. І в цьому випадку варто враховувати, що жоден перекладач не може дослівно та грамотно перекласти все, що пишуть представники факультету. І четвертий момент – щоб стати студентом будь-якого університету, абітурієнт потрібен мати нострифікацію, документ, який прирівнює український атестат чи диплом до європейського документа про освіту. Процес непростий і досить тривалий, тому дуже важливо, щоб хтось міг перебувати у самій Словаччині та контролювати всі ці процеси. 

Досвід студентів  

З програмою Free Student Slovakia абітурієнти вступали на абсолютно різні спеціальності, тож у її портфоліо є багато успішних кейсів. Вже десятки талановитих учасників програми змогли досягти неабияких висот. Ось лише декілька прикладів: 

  • Оперний співак Іван, який навчався у Словаччині спочатку у Католицькому університеті в Ружомберок, потім вступив до магістратури одного з університетів у Братиславі та вже на останньому курсі навчання грав на головній сцені найвідомішого театру країни.
  • Студентка 5 курсу Валерія, яка закінчує журналістику (одну з найскладніших спеціальностей для іноземців), успішно працює в одному із провідних словацьких медіапорталів, а також розвиває свій бізнес у сфері менеджменту та піару.
  • Студентка докторантури Марина, яку факультет сам запросив продовжити навчання після магістратури завдяки інноваційному дипломному проекту. Тепер вона пише наукові статті, викладає практичні заняття для студентів бакалаврату та паралельно працює на іноземну компанію.

Саме завдяки навчанню в іншій країні, студенти швидше освоюють нове в усьому, більш пристосовані до так званого дорослого життя, адже під час навчання періодично виникає необхідність вирішувати питання щодо побуту, університету, гуртожитку, роботи і так далі. Тому варто спробувати вступити в університети Словаччини і варто це зробити з тими, хто є професіоналом у цій справі.