Сучасні тенденції у дизайні садових лавок

Сад – це не тільки про город та грядки. Це ще й про відпочинок, релакс та перезавантаження. Натхнення при створенні ландшафту та розуміння сучасних тенденцій в наслідку дарують неперевершений дизайн та комфорт. Садова лавка є незамінним атрибутом території. А оскільки виробники пропонують безліч варіантів, варто ретельніше ознайомитися з моделями можна на сторінці.

 

KTgeEIEQC1KYnhvtnAo5q0kt_SewcvYjNqeHgcmzexO1VYWHha4JMV6Q5KJEtz7MriuMyUeqRb_ijV9Cm4cR9qLtZEEc3h2S6PIecoNfUcVI4ZtYGR37CjilgubxfitNFhhMQqcG7wYytWKmPOelya4

Лавка вулична чи домашня?

Одностайна відповідь – вулична! Причин декілька, але основною є різниця матеріалів. Вплив атмосферних явищ та постійне розташування поза приміщенням зумовили застосування обробленого дерева та металу, які не бояться перепадів температури, стійкі до механічних пошкоджень на дії сонячних променів.

Лавка паркова зазвичай, випускається з більшою вагою, це сприяє надійнішому встановленню та запобігає перевертанню. Отож, навіть на криту терасу приватного будинку варто купити вуличну лавку замість звичайної. 

Асортиментний ряд виробників

Національні підприємства та компанії випускають садове обладнання з якісних матеріалів та дотримуються загальних стандартів. Тож важливо вибирати перевірених продавців. Незалежно від виду, лавка садова повинна бути зручною та надійною, призначеною для тривалого використання та виконаною з урахуванням значного навантаження. Серед моделей, що пропонують виробники:

 • каркасні чи безкаркасні лавки;
 • лавочки без спинки або зі спинкою;
 • класичної та креативної форми.

Кращими за відгуками користувачів, є лавки з суцільним металевим каркасом та дерев'яним сидінням. Така лавка розрахована на значне навантаження, не перевертається та безпечна.

Лавка в дизайні саду

Сучасні ландшафтні проєкти приділяють особливу увагу аспекту зручності. Навіть найгарніша лавка футуристичного дизайну стане виглядати зайвою, якщо не буде використовуватися за призначенням. купуючи лавку для саду, варто визначитися з основними параметрами, серед яких:

 • місце встановлення: біля входу, під стіною будинку, на терасі, біля водойми чи серед кам'яної гірки;
 • стиль ділянки: придбаний окремо елемент має підходити до основної частини ландшафту, хоча інколи може стати центральною експлікацією; 
 • клімат: якщо більшу частину року сонячна погода, краще надати перевагу лавкам в напівтіні, наприклад.

Форма та виконання садової лавки різноманітні – випускають моделі, що можуть використовуватися як лежанка, приховувати сміттєву урну чи обтікати дерево. 

Види садових лавок

Класифікація типів допомагає швидко визначитися з основними параметрами. Основними з сучасних видів садових лавок є:

 • лавки без спинки – прості та універсальні конструкції з сидінням, що встановлене на опорах;
 • лавки зі спинкою – комфортні для тривалого відпочинку моделі з металевими чи дерев'яними частинами, що підтримують верхню частину спини при сидінні;
 • лавка зі столом – комплект зазвичай скріплених між собою сидінь зі спинкою чи без та поверхні, на яку можна поставити посуд;
 • лавка-трансформер – конструкційне виконання, яке залежно від типу кріплень, може змінювати функціональне призначення;
 • лавка-диван – елемент з ширшою частиною для сидіння, що може бути використане для горизонтального положення тіла.

Сьогодні виробники приділяють особливу увагу матеріалам та способу виробництва. Національні бренди використовують безпечні, екологічні складники та дбають про зменшення впливу на зовнішнє середовище.

Світ, що нас оточує, створюємо ми самі. То чи не варто потурбуватися про нього трохи більше?