Покази до застосування донації ооцитів та деякі особливості даної процедури

Далеко не всі молоді пари, що мріють про народження власних дітей, можуть стати батьками в силу певних об’єктивних причин, пов’язаних з вадами здоров’я. В таких випадках варто скористатися послугою донації ооцитів – медичною процедурою, під час якої яйцеклітини вилучаються в абсолютно здорової молодої жінки, запліднюються сперматозоїдами чоловіка або донора сперми та переносяться в порожнину матки жінки, яка буде виношувати дитину. Завдяки донорству ооцитів певна категорія жінок зможуть відчути всі переваги материнства та отримати неймовірну радість від народження власної дитини. Донацію ооцитів (яйцеклітин), за інформацією сайту https://donorstvo-yaitseklityny.com.ua/uzhhorod/ можна провести в спеціалізованій ужгородській клініці репродуктивних технологій, фахівці якої володіють 20-тирічним досвідом роботи.

Коли необхідним є використання донорських клітин

За даними статистики, що ведуть фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я, приблизно кожна п’ята молода жінка має певні гінекологічні захворювання чи проблеми, що не дозволяють народжувати власних дітей. Вказані патології можуть бути пов’язані з:

  • різними хворобами, що провокують пригнічення чи інші порушення функцій жіночих яєчників;
  • вживанням препаратів з мутагенними властивостями чи тривалими гормональними розладами, які можуть призвести до дисфункції яєчників;
  • генетичними захворюваннями, що передаються жінкам по спадковості.

Крім того, донацією ооцитів можуть скористатися жінки, які є носіями пошкоджених генів або які вже мали декілька спроб штучного запліднення з використанням власного біологічного матеріалу, які на жаль були невдалими. Погодившись на донацію ооцитів молода жінка віком до 30 років, може ощасливити молоду пару, яка мріє про народження власної дитини, проте не може зробити цього через певні причини. Крім того, жінка, яка виступає донором яйцеклітин, може залишити певну частину ооцитів для власних потреб (яйцеклітини зберігатимуться в спеціальному кріосховищі та за потреби можуть використовуватися під час реалізації заходів, передбачених програмою «відкладеного материнства».

Як відбувається процедура забору ооцитів

Для того, щоб процедура донації ооцитів була ефективною, жінка, яка виступає донором яйцеклітин, попередньо має приймати медичні препарати, дія яких спрямована на стимуляцію яєчників (тільки в такому випадку під час однієї процедури можливим є отримання до 30 ооцитів). Оптимальним донором є молода жінка віком до 29 років, яка вже стала матір’ю, народивши бодай одну дитину.

Перед початком процедури донор проходить попередній огляд в клініці у лікаря-гінеколога та після його схвалення – повне обстеження, за наслідками якого можуть бути виявлені патології, пов’язані з інфекційними, хронічними та іншими захворюваннями. Оскільки забір ооцитів відбувається під дією загального наркозу, донор проходить огляд в анестезіолога, терапевта, та за потреби – в інших фахових лікарів.