Що таке перекредитування?

У наші дні, споживчі кредити є неувід'ємною складовою багатьох людей. Коли ми звертаємося до банків або мікрофінансових організацій (МФО) за позикою, ми сподіваємося отримати необхідні кошти для здійснення своїх планів або придбання потрібних речей. Але якщо ми вже маємо кілька кредитів і важко справляємося з їхніми виплатами, одним з можливих рішень є перекредитування (рефінансування) кредиту.

Найкращим вибором для цього може стати «Банк Кредит Дніпро», який пропонує широкий спектр послуг з цієї галузі, зокрема низькі відсоткові ставки та гнучкі умови погашення кредиту.

Перекредитування – це укладення нової угоди про кредит з метою закриття попередньої заборгованості (рефінансування). У цьому випадку позичальник не отримує грошові кошти на руки, оскільки вони безпосередньо направляються на погашення попереднього кредиту. Таким чином, кошти, що надходять в результаті перепрофілювання, не можна витрачати на інші цілі.

Чому рефінансування вигідно?

Коли позичальник не в змозі виплатити свій кредит, це може вразити прибуток банку. Процес стягнення боргу через суд може затягнутися у часі, а в разі банкрутства фізичної особи, всі її активи розподіляються між кредиторами, що також може негативно позначитися на доході банку. Однак через рефінансування позичальник може виплатити свій борг, а банк отримає очікуваний прибуток.

При проведенні процесу рефінансування кредитів інших банків, фінансова установа залучає нового клієнта. Окрім виплати відсотків по рефінансуванню, клієнт може перевести свої заощадження в новий банк, відкривши нові рахунки та вклади. Простими словами, новий клієнт стає джерелом прибутку для банку.

Документи, які треба мати для рефінансування кредиту

Кожен банк має свій власний набір документів, необхідних для оформлення кредиту, при цьому, як правило, перелік документів є незмінним, та включає наступні:

  • заява на рефінансування кредиту;
  • оригінал кредитного договору;
  • довідка банку про залишок заборгованості.

При позитивному рішенні фінансова установа перераховує необхідну суму автоматично. Гроші зараховуються на попередній рахунок, і позичальник може продовжити погашення за новими умовами, враховуючи зручний графік платежів.

Хоча це основний сценарій, існує альтернатива – звернутись до приватного інвестора. У такому випадку клієнт самостійно погашає борг та потім обговорює нові умови відшкодування. Цей підхід особливо вигідний при використанні застави, що дозволяє отримати рефінансування за найнижчими процентними ставками.

Висновок

Таким чином, перекредитування – це ефективний інструмент для розв'язання фінансових проблем, який дозволяє позичальникам отримати нові, більш вигідні умови погашення боргу. Важливо пам'ятати, що перед укладенням будь-якої угоди про рефінансування слід ретельно вивчити умови та поради банківських експертів.