Які брекети вибрати?

Сучасна медицина знає безліч варіантів, як швидко, безболісно та ефективно вирівняти прикус. Інноваційні методики дозволяють вирівняти прикус і в дитячому, і в дорослому віці.

Віднова стоматологія Львів добре відома у місті стоматологія, яку рекомендують друзям, знайомим, родичам.

Q5jkI0zkYWs5OHvOMzu41XrRJzJokFEKkZFmQoR3Tj1oayufk_cK7YjWWGGHB1rpmF_dlde91LkINUUI0PK1Q-AbPoQ98rash1xqLmSBSbybjsQ4_66YQMV7nBTu3dBMPU5XhM8RT8jBYr-7qq38C0o

Що таке брекети?

Брекети – це не тільки спосіб зробити вашу усмішку прекрасною, але й важливий елемент ортодонтичного лікування, що сприяє правильному розташуванню зубів та покращенню загального здоров’я ротової порожнини. Вибір правильних брекетів може суттєво вплинути на комфорт, тривалість лікування та кінцевий результат.

Брекети — це ортодонтичні пристрої, які використовуються для корекції неправильного положення зубів і щелеп. Вони складаються з кілець, дуг та замків, що кріпляться до зубів і створюють постійний тиск, необхідний для переміщення зубів у бажане положення. 

Основне функціональне призначення брекетів — це вирівнювання зубів та корекція прикусу, що допомагає поліпшити як естетичний вигляд усмішки, так і загальне здоров’я ротової порожнини. Вирівнювання зубів брекетами також сприяє більш легкому догляду за зубами, зменшує ризик розвитку карієсу і пародонтиту, а також покращує жувальну функцію.

Кому підходить вирівнювання зубів брекетами?

Вирівнювання зубів брекетами підходить людям різного віку, починаючи від дітей до дорослих, у випадках, коли є:

- Перекриття зубів: це може призвести до затруднення при чищенні зубів і підвищеного ризику карієсу.

- Прогалини між зубами: вони також можуть бути кориговані за допомогою брекетів, покращуючи естетику і функціональність.

- Перекушення або недокушення: неправильні зубощелепні відносини, що можуть впливати на жування і навіть мовлення.

- Неправильне положення щелеп: такі проблеми, як виступаюча нижня або верхня щелепа, також можуть бути виправлені за допомогою брекетів.

Оптимальний час для початку лікування брекетами визначається ортодонтом на основі індивідуальної діагностики. Важливо відзначити, що раннє втручання часто може скоротити тривалість лікування і зробити його ефективнішим.

Основні типи брекетів

Металеві брекети - традиційні металеві брекети є найпопулярнішими та найекономічнішими. Вони міцні та ефективні.

   - Переваги: Висока ефективність, доступна ціна.

   - Недоліки: Видимість, можливий дискомфорт від металевих елементів.

Керамічні брекети - менш візуально помітні, оскільки їх колір близький до кольору зубів.

   - Переваги: Естетичний вигляд.

   - Недоліки: Вища ціна порівняно з металевими, можуть забарвлюватися від їжі та напоїв.

Лінгвальні брекети встановлюються на внутрішню поверхню зубів, що робить їх невидимими для оточуючих.

Переваги: Невидимість.

Недоліки: Можуть бути незручними для мови, дорожчі за інші типи.

Безлігатурні брекети не вимагають використання лігатур (спеціальних резинок). Вони забезпечують менші тертя та швидше рухають зуби.

   - Переваги: Коротший термін лікування, менше відвідувань стоматолога.

   - Недоліки: Вища ціна.

Поради щодо вибору брекетів

- Естетика проти функціональність: Вибір між видимістю та ефективністю. Металеві брекети часто є найкращим варіантом для складних випадків.

- Бюджет: Металеві брекети зазвичай доступніші, тоді як лінгвальні та безлігатурні варіанти можуть бути значно дорожчими.

- Спосіб життя: Спортсмени та музиканти можуть віддати перевагу менш помітним керамічним або лінгвальним брекетам.

Вибір брекетів — це важливе рішення, що повинне базуватися на кілька факторів, включаючи індивідуальні потреби, бюджет та естетичні побажання. Рекомендується провести консультацію з ортодонтом, щоб обговорити всі можливі варіанти та вибрати найбільш підходящий тип брекетів для вашого конкретного випадку.

Скільки часу треба носити брекети?

Тривалість носіння брекетів може значно варіюватися залежно від кількох факторів, включаючи складність випадку, вік пацієнта, тип використаних брекетів, та індивідуальні біологічні особливості росту та реакції тканин пацієнта. Зазвичай брекети необхідно носити від 1 до 3 років. Ось декілька загальних орієнтирів щодо тривалості лікування:

1. Легкі випадки: Якщо потрібні лише незначні корекції, брекети можуть бути потрібні всього на кілька місяців до року.

2. Середньої складності випадки: Більшість ортодонтичних проблем входять в цю категорію і можуть потребувати носіння брекетів від 1 до 2 років.

3. Складні випадки: Для корекції серйозних неправильностей прикусу, значних перекриттів або великих прогалин між зубами може знадобитися від 2 до 3 років.

Крім того, дуже важливо дотримуватися рекомендацій ортодонта щодо догляду за брекетами та регулярно відвідувати ортодонта для регулювань, що також впливає на загальну тривалість лікування. Після зняття брекетів, зазвичай необхідно використовувати ретейнери для підтримання результатів лікування, час використання яких також може варіюватися від кількох місяців до декількох років, а іноді й на все життя у вечірній час.