Який металошукач вибрати?

Слово "металошукач" у багатьох викликає асоціації з пошуком коштовностей під землею. Таке використання металодетектора шукачами пригод можливо. Однак, основне застосування даного приладу має більш реальні цілі, ніж пошук скарбів. Металошукачі застосовуються фахівцями в різних областях, від пошуку мін до перевірки харчових продуктів на лініях. Щоб мати уявлення про сфери застосування і вибрати правильний металодетектор, розділимо їх за видами використання.

Оглядові металошукачі

Застосовуються охоронними службами, частіше в громадських місцях. Бувають арочні і ручні. Найбільш доступний приклад - рамка на вході в аеропорт, вокзал або метро. Сучасні прилади створюються і налаштовуються так, щоб реагувати тільки на великі предмети з метою пошуку зброї і ігнорувати дрібні речі - ланцюжки, ключі і т.д. також, для забезпечення безпеки використовуються переносні (ручні) металошукачі для виявлення небезпечних предметів в речах і одязі людини.

Металошукачі для військової сфери

Дані прилади є дуже вузькоспеціалізованими і налаштовані на пошук і деактивацію вибухових пристроїв. Для пошуку звичайних металевих виробів під землею краще розглянути інші варіанти.

Глибинні металошукачі

Виходячи з назви, зрозуміло, що пристрої використовуються для виявлення предметів на великій глибині. Якщо вам цікавий саме цей вид пошуку, варто враховувати великі матеріальні і фізичні витрати. Однак, рідко виникає необхідність в особистому користуванні. Зазвичай застосовуються в археології, будівництві, і можуть бути корисні для рятувальників.

Грунтові металошукачі

Найбільш поширена група. Підходять для приватного використання, і дозволяють виявити різні предмети: монети, кабелі, загублені побутові речі і т.д. з його допомогою можливо знайти золото у вигляді дрібних крупинок. Для цього, при виборі варто звернути увагу на потужність приладу і можливості налаштувань для пошуку певних об'єктів.

Металошукачі в промисловій сфері

Потрібні в харчовому виробництві для виключення попадання дрібних сторонніх деталей в продукти.

Металодетектори для підводних досліджень

Корисний пристрій для дайверів. При виборі варто звертати увагу на допустиму глибину занурення.

Вибір металошукача

Визначившись з цілями використання пристрою, далі слід розібратися з його характеристиками.

Робоча частота

Від частоти залежить глибина пошуку і чутливість.

  •     3-5 кГц. Чим нижче глибина, тим глибше може "бачити" прилад, але при цьому з деякою втратою чутливості. Підходить для пошуку габаритних предметів на великій глибині.
  •     6-8 кГц. Середня частота зручна для пошуку невеликих предметів на середній глибині.
  •     14-20 кГц. Високочастотний прилад, легко допоможе знайти навіть дуже дрібні деталі, але тільки на поверхні.

Існують і сучасні дорогі детектори, які дозволяють користувачеві змінювати налаштування в залежності від шуканого предмета і глибини "перегляду".

Додаткові характеристики

  •     Герметичність. Необов'язкова, але дуже корисна властивість. Герметичність дозволяє використовувати металошукач в нестандартних умовах. Пристрій витримає використання і в дощ, і навіть під водою, в залежності від ступеня герметичності.
  •     Функція пінпоінт. Дозволяє з високою точністю визначити розташування об'єкта. При наведенні на місце пошуку, подає сигнал тільки тоді, коли знаходиться точно над об'єктом. Варто відзначити, що пінпоінт актуальний для цифрового детектора, тому що аналоговий здатний визначати досить точно і швидко.
  •     Дискримінатор. Функція корисна при роботі на засмічених територіях, де багато непотрібних речей, на які може реагувати детектор. Пристрій з дискримінатором можна налаштувати на пошук певного виду металу. Якщо метою вашого пошуку не є метали, не варто витрачатися на цю функцію.
  •     Вага. Важливий фактор при виборі. Щоб до середини процесу тяжкість пристрою не відняла у вас всі сили, звертайте увагу на вагу і матеріали, з яких виготовлено пристрій.

Залежно від мети, на яку ви спираєтеся і вибирайте пошуковий прилад. Тоді металошукач стане потрібним і корисним придбанням.