Як вибрати гумові чоботи

Щоб дитина не промочла ноги, тупаючи по калюжах, слід вибирати якісне взуття, враховуючи всі нюанси. Ніжні ніжки малюків дуже сприйнятливі до перепадів температур і до інших зовнішніх впливів. Це призводить до проблем зі здоров'ям. Щоб уникнути захворювань, розглянемо аспекти вибору гумового взуття.

Відповідність розміру

Звісно, краще здійснювати покупку в присутності дитини. Якщо такої можливості немає, можна скористатися нижченаведеним алгоритмом:

 1.  Встановити стопу малюка на лист картону.
 2.  Обвести контури олівцем.
 3.  Вирізати в точності по обведеному краю.

З таким зразком можна сміливо відправлятися в магазин.

Зверніть увагу, що чобіт повинен бути на 1-1,5 сантиметра довше устілки. Правило доцільно з наступних причин:

 •     Зазор створить комфортний для руху простір, виключаючи неприємний тиск.
 •     Щільно прилегла гума не накопичує тепло, тому необхідно створити простір. Тоді дитячі ніжки будуть завжди зігріті.
 •     Гумове взуття не має властивості розтягуватися, тому покупка "впритул" виключена.

Купуючи чоботи краще проводити примірку, так як можуть не збігтися параметри висоти підйому і товщини.

Матеріали

Сучасні технології дозволили виробникам створити моделі пар з різної сировини. Вони можуть бути виготовлені з наступних матеріалів:

 •     Полівінілхлориду (ПВХ). У продажу найчастіше можна зустріти саме такі моделі. Вони мають один з'єднувальний шов, що проходить між підошвою і основою. Матеріал витривалий до перепадів температур, легкий по вазі і зручний при носінні.
 •     Класична гума (каучук). Цей матеріал поступово відходить у минуле через доведену неефективності при низьких температурах, невисокій зносостійкості, раннього утворення тріщин і поривів.
 •     Комбіновані варіанти. Верхня частина таких чобітків з тканини що не промокає, а підошва з ПВХ.

Головна відмінність каучуку і ПВХ - це вага. Перші набагато важче других за вагою.

Основні моменти, на які треба звернути увагу

 1.     Верхня частина повинна мати однакову товщину по всій довжині гомілки.
 2.     Скріплюючий шов повинен бути рівним і щільним, що не хвилястим та без дірочок.
 3.     Носок ущільнений і піднятий, п'ятка жорстка, інша підошва щільна, але гнучка для комфортного руху.
 4.     Вітається наявність затягувальної зав'язки, або шнурівки зверху. Це необхідно для блокування, щоб уникнути проникнення води всередину.
 5.     На підошві повинен бути об'ємний, рельєфний візерунок, щоб ноги не ковзали по поверхні.
 6.     Бажано, щоб усередині був натуральний утеплювач з вовни, трикотажу, хутра, повсті та інших матеріалів.

Кілька важливих порад

Якщо продавець рекомендує придбати чоботи з протигрибковим просоченням, то варто задуматися. Значить, скоріше за все ця модель зроблена з шкідливих матеріалів.

Здійснюючи покупку необхідно порівняти обидва чоботи між собою, щоб виключити виробничий брак. Вони повинні бути повністю ідентичні по висоті, довжині стопи, забарвленню і т.д.

Перед тим, як почати носити гумові чоботи можна провести перевірку на якість. Слід набити їх папером і поставити в ємність з водою, так, щоб вода не вливалася через верх. Якщо в районі стопи папір виявиться вологою, то присутнє протікання, мікротріщини і отвори. Таке взуття краще обміняти на нове.

Щоденне носіння спеціального взуття може завдати шкоди здоров'ю ніг. Носіння допускається лише в відповідну, дощову і вологу погоду.

Що необхідно знати про гумові чобітки

Гумове взуття покликане захищати ніжки від вологи тільки в відповідну негоду, воно вберігає нас від застуди та дає можливість насолодитися прогулянкою в будь-яку пору року. Але не варто забувати, що зроблене воно з недихаючих матеріалів, і перебувати в гумових чоботях більше трьох годин не можна. Інакше можливі алергічні прояви у вигляді свербежу та інших шкірних захворювань, деформація стопи та інші негативні наслідки.

При дотриманні всіх вищеописаних рекомендацій батьки зможуть підібрати для свого малюка оптимальний варіант чобітків, які будуть зручні і безпечні для здоров'я.