Як вибрати шкіряну сумку і не помилитися

Де купити справжню шкіряну сумку за доступною ціною? Ось у відділі галантереї кілька полиць із модними аксесуарами, і на кожній ярлик з інформацією, що це натуральна шкіра. Але ціни просто надхмарні! А якщо в інтернет-магазинах пошукати щось подібне? Багато сайтів пропонують нібито брендові речі за дуже демократичними цінами. Переконатися б ще, що вони справді шкіряні. Адже нарватися на брехню сьогодні дуже просто. Дерматин стали робити так якісно, ​​що його не завжди можна відрізнити від натурального матеріалу. Але все ж таки коштувати він повинен як шкірозамінник. Тому корисно навчитися вирізняти ці матеріали.

Ознаки дерматину та натуральної шкіри

Що таке натуральна шкіра? Це природний матеріал, який отримується від тварин. Перед тим, як стати придатною для розкрою та шиття, вона проходить кілька етапів обробки: вироблення, дублення, фарбування та інші. В результаті матеріал стає міцним і довговічним, м'яким на дотик і дуже примхливим у догляді.

Дерматин чи штучна шкіра нічого спільного з натуральною, крім зовнішнього вигляду, не має. Виготовляють його з ПВХ або поліуретану і з'єднують з тканинною або нетканою основою. Схожим на шкіру він стає після того, як на нього наносять природну текстуру і забарвлюють в кольори натуральних матеріалів. Хоча сьогодні в моді пофарбовані в різні неприродні кольори шкіри.

Якісно виготовлений дерматин практично не відрізняється від шкіри. Тому вироби із нього часто продають за завищеною ціною. Одна річ, коли свідомо знаєш, що це штучний матеріал і вибираєш його свідомо. Інша річ, коли тебе намагаються обдурити.

Щоб зрозуміти, чи шкіряна сумка, чи ні, потрібно просто подивитися на ярлик. Чесний виробник зазначить походження матеріалу.

На внутрішній стороні виробів із натуральної шкіри завжди можна знайти зразок матеріалу. Він має форму, схожу на герб, але не просту геометричну фігуру. На штучних сумках також може бути такий зразок, але у формі ромба.

Що робити, якщо на сумці немає жодних розпізнавальних знаків, або вони є, але матеріал все одно викликає сумнів? Потрібно доторкнутися до неї долонею. Через кілька секунд натуральна шкіра прогріється, стане теплою та приємною.

Народний спосіб – просто взяти та понюхати виріб. У шкіри запах специфічний, не різкий, не хімічний. Дерматин може мати неприродний запах фарби, лаку, гуми або не мати його взагалі. Якщо запах є, він дуже довго не вивітрюється.

Добре було б оглянути внутрішню поверхню матеріалу. Знайти її можна у швах виробу. Натуральна шкіра зсередини бархатиста, схожа на замшу. Дерматин має тканинну або іншу основу, але вона помітно відрізняється від вищеописаного ознаки шкіри.

Шов потрібно оглянути з усіх боків, особливо його торець. У ньому видно поперечний переріз матеріалу. Шкіра виглядає однорідно, а у шкірозамінника помітна різниця між зовнішньою та внутрішньою сторонами.

При близькому розгляді сумки зі шкіри помітні природні злами матеріалу, пори, потертості. Вона м'яка та еластична в руках. У шкірозамінника поверхня текстура менш виражена, матеріал на дотик жорсткіший за шкіру, холодніший за нього, він здається ламким.

Зрештою, якщо є можливість, можна капнути на сумку трохи води. У шкіру вода швидко вбереться, а з дерматину стіче.

Екстремальний спосіб: якщо піднести до шкіри запалений сірник, вона буде видавати запах паленого волосся, а від дерматину в цьому випадку виходитиме запах пластику.

За кольором сьогодні орієнтуватися складно. Сьогодні шкіру навчилися фарбувати у всі кольори палітри.

Якщо є бажання купити саме шкіряну сумку, треба розуміти, що вона не буде дешевою. А якщо за шкіру спробують видати її штучний аналог, то потрібно вимагати адекватну ціну, а не віддавати за сумку нечувані гроші.

За якісний аксесуар не шкода віддати і гарну суму, адже він прослужить багато років і не втратить свого первісного вигляду. Не поспішайте купувати сумочку "з першого погляду", а завжди ретельно перевіряйте виріб. Вдалих покупок!