Як вибрати валізу

На перший погляд вибір валізи здається цілком простим заняттям, але коли ми приступаємо до покупки у нас в голові з'являється все більше запитань:

Яких розмірів повинна бути валіза, щоб в неї можна було вмістити все, що потрібно під час відрядження або подорожі? Яка валіза буде практичніше і надійніше: з тканини або з пластика? У цій статті ми відповімо не тільки на ці питання, а торкнемося ще й інших особливостей вибору.

Вибір розміру

Валізи бувають трьох категорій:

S - найменші. Висота до 59 см, сума всіх розмірів до 115 см. Такі валізи можна проносити в літак як ручну поклажу.

М - середні. Висота 59-71 см, загальна сума розмірів - 130-135 см. Ідеально підходять для підлітків і жінок.

L - великі. Висота більше 70 см, загальна сума розмірів - до 158 см. Відмінний варіант для тривалої поїздки або сімейної подорожі.

Матеріали

Як правило, вибираючи валізу, покупці орієнтуються на її форму, розміри, колір і дизайн. На жаль, мало хто звертає увагу на те, з якого матеріалу вона зроблена, хоча це прямо впливає на термін служби виробу.

Пластикові валізи

Як правило, тверді валізи мають одне велике відділення. Щоб речі всередині не перемішувалися і можна було легко знайти необхідний предмет, досвідчені мандрівники використовують вакуумні пакети.

Для виготовлення пластикових моделей застосовують кілька видів сировини:

Поліпропілен - один з міцних і надійних матеріалів. У аксесуарі, виконаному з даного пропілену, можна спокійно транспортувати навіть самий крихкий багаж.

Полікарбонат - ідеальне поєднання міцності і легкості. Привабливий зовнішній вигляд виробу і відмінні експлуатаційні характеристики роблять валізи з полікарбонату самими затребуваними в даному сегменті.

ABS - характеризується гнучкістю і стійкістю до механічних пошкоджень. Відмінне поєднання доступної ціни і хорошої якості.

Тканинні валізи

Для тканинних моделей характерна наявність зовнішніх відділень і кишень для перевезення невеликих предметів, що дуже зручно, якщо необхідно мати доступ до різних дрібниць або засобів гігієни.

При виготовленні валіз найбільш популярні наступні види тканин:

Нейлон або поліамід - саме міцне волокно серед інших текстильних полімерів. Валізи з такої тканини коштують досить дорого, але унікальна здатність не втрачати форму при попаданні вологи і чудові показники стійкості до хімічного і механічного впливу, повністю виправдовують високу ціну.

Поліестер - основні характеристики: невелика вага, міцність, блискуча поверхня і гладка текстура. Як правило, з нього виготовляють аксесуари середньої цінової категорії.

Нейлон і поліестер - поєднання двох волокон робить матеріал міцним і надійним. Валізи з даної сировини не вигоряють на сонці, тривалий час зберігаючи свій первісний вигляд і яскравість фарб.

Замки

На валізах можуть зустрічатися кодові замки і замки, що відкриваються ключем. Останній варіант характеризується мінімальної надійністю, так як легко відкривається канцелярською скріпкою. Більш безпечні кодові моделі, які для доступу до багажу вимагають введення певної числової комбінації, яка відома лише вам.

Кодові замки можуть бути або вбудованими в чемодан виробником, або навісними.

Види коліс, їх кількість і розташування

Відповідно до моделі, у валізи може бути 2, 4 і більше коліс.

Двоколісні дорожні аксесуари добре справляються з поганою дорогою і відмінно проходять маршрути з нерівностями. Їх мінусом є те, що везти їх можна лише в похилому стані, переклавши на себе частину ваги багажу.

Валізи з чотирма колесами підходять лише для рівних поверхонь. Вони дуже маневрені і для того, щоб повернути їх в необхідному напрямку, особливих зусиль докладати не потрібно. Колеса у таких валіз виступають за межі корпусу, що значно збільшує ризик їх пошкодження і поломки.

Колеса бувають чотирьох видів:

  •     пластмасові;
  •     напівпластмасові;
  •     силіконові;
  •     напівсиліконові.

Якісні колеса не гримлять, не скриплять і не дзвенять. Відмінними експлуатаційними характеристиками володіють валізи з силіконовими або напівсиліконовими колесами, металевими кріпленнями і м'яким ходом.

Не варто купувати валізу з колесами, закріпленими на одній осі. Всі колеса повинні бути незалежні один від одного.

Висновок

Незалежно від того, на якому виді транспорту ви хотіли б подорожувати, одним з головних складових комфортної поїздки є якісна і добротна валіза.

Купуючи даний аксесуар, необхідно визначитися з розміром і вивчити матеріал, з якого він виготовлений, якість коліс, замків і «блискавок». Надаючи значення всім цим нюансам, ви станете власником валізи, яка протягом тривалого часу буде служити вам вірою і правдою, і буде радувати вас своїм початковим видом.