Як вибрати якісний кухонний ніж

Мабуть, ніхто не стане сперечатись з думкою, що неможливо приготувати мало-мальски серйозну страву не використовуючи кухонні ножі. А щоби готувати смачно і задоволенням, без усяких проблем нам потрібні не просто ножі, а гарні і, якісні ножі. Звісно, багато чого у виборі ножів залежить від вашого стилю готування, уподобань та потреб. Але як само вибрати дійсно корисні та якісні кухонні ножі? Які саме ножі будуть корисні, а які можна не купувати? Як відрізнити якісний ніж від неякісного? Чи насправді самий дорогий ніж є найкращим? Саме про це написана стаття, яку ви зараз читаєте. Тому радимо продовжувати.

З чого почати

Видів кухонних ножів існує дуже багато. Тому, перш за все, визначте, які саме ножі вам потрібні. Для цього треба, перш за все, враховувати типи страв, які ви часто готуєте. Розгляньте різні типи ножів та їх функції, щоб зрозуміти, які саме ножі вам знадобляться.

Навряд чи вам знадобиться ніж для нарізання м’яса, якщо ви – вегетаріанець. 

Основні критерії вибору:

  1. Якість матеріалу: Зверніть увагу на якість сталі, з якої виготовлені клинки ножів, а також на комфортність руків’я. Важливо, щоб ножі були міцними та зручними у використанні. Саме тому радимо перш чим купити ніж, побачити його своїми очима та потримати його у своїх руках. Фото на сторінці інтернету часто не скаже вам усієї правди. А саме ергономічне руків’я може раптом виявитись не зручним саме для вашої руки. Стосовно ж сортів сталі докладно поговоримо трохи нижче.
  2. Форма та розмір ножа: Виберіть ножі, які підходять для ваших звичок, ваших фізичних здібностей та розміру вашої кухні. Наприклад, проесійні шеф-кухарі часто використовують великі та важкі шеф-ножі з клинками довжиною до 30 см. Вони кажуть, що розмір та вага клинка, при використанні правильних технік, роблять частину роботи за самого кухаря. Але чи буде такий ніж зручний саме вам? Чи не буде він визивати у вас відчуття громіздкості, задватися надто важким? Чи буде зручно працювати з такою “шаблею” саме на вашій домашній кухні? Може вам підійде більш компактний варіант?
  3. Бренд та репутація виробника: Важливо обирати ножі від відомих виробників, які відомі своєю якістю та довговічністю продукції. Виробники, які хочуть побудувати справжній бренд, як правило, витримують якість, гідну тієї категорії, яку вони визначили як “свою”. Ім’я та репутація є для них важливими речами. Саме тому і існує так поняття, як “доплата за ім’я” у відомих брендів. А ось якість продукції без імені (так званого “ноунейму”) частіше за все буде зовсім ніяка. 
  4. Цінова категорія: Зрозумійте свій бюджет і виберіть ножі, які відповідають вашим фінансовим можливостям. Не завжди самий дорогий ніж буде для вас найкращим. Знову наведемо приклад з життя професійних шеф-поварів високого класу. Відомо, що вони часто використовують дуже дорогі ножі з кованої вуглецевої сталі. Ці ножі дуже гострі та дуже довго не тупляться. Але за все треба платити. Дорогі ножі довго зберігають гостроту через велику твердість сталі. Але це ж робить їх дещо більш крихкими. Ці ножі треба пильно оберігати від падінь, та ударів о щось тверде. До того ж  вуглецева сталь дуже боїться іржі. Ножі із неї потребують особливого догляду у цьому плані. І нарешті, “вишенька на торті”, клинок з такої твердої сталі не так вже й просто заточити не маючи спеціального обладнання та навичок. Ось і виходить, що купуючи такий дорогий ніж, ви купуєте ще багато клопоту у комплекті. Виправдана така покупка буде лише для справжнього профі, для якого робота на кухні - діло всього його життя. Для домашньої ж кухні краще вибрати ніж з якісної нержавіючої сталі на кшталт AUS-8, VG-10, 440С або 1.4116. До речі, серйозні виробники завжди вказують на клинках сорт сталі, з якої зроблені їх ножі. Якщо такої позначки немає, це привід для підозр.

Обираючи кухонні ножі, ретельно вивчайте характеристики та враховуйте ваші потреби та уподобання. Якісно підібрані ножі стануть незамінним помічником у вашій кухні.