Як купити ділову деревину дуба на торгах УЕБ

Масштабні реформи, запроваджені українським урядом на ринку необробленої деревини дозволили повністю легалізувати ринок, де цього процвітали тіньові та корупційні схеми, а продаж лісу кругляка здійснювався за принципами телефонного права. На сьогодні продаж ділової деревини та пиломатеріалів виготовлених на виробничих потужностях вітчизняних держлісгоспів здійснюється виключно через торги на електронних майданчиках, право на які отримали тільки ліцензовані біржі на кшталт «Української енергетичної біржі» (скорочено УЕБ). Саме на майданчику УЕБ, як інформує сайт https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupiti-dubovu-derevinu-na-litsenzovanij-tovarnij-birzhi-ueb/, можна придбати необроблену деревину дуба за вигідними цінами.

Як придбати необроблену деревину (кругляк) дуба

Деревина дуба відзначається надміцною текстурою після належного висушування чи внаслідок процесу моріння дуба, який відбувається за спеціальною прискореною процедурою завдяки перебуванню кругляка чи дубових пиломатеріалів в спеціальній ємності з парами аміаку. Міцність та красива текстура деревини дуба дуже цінится виробниками елітної меблевої продукції, яка не втрачає своєї первозданної краси впродовж десятиліть.

Прийняття Кабінетом Міністрів України в грудні 2019 року постанови №1178 та внесення до неї певних змін, кардинально змінили правила продажу ділової деревини, в тому числі дуба кругляка, зокрема:

  • передбачивши продаж необробленої ділової деревини дуба, вирощеного державними лісогосподарськими підприємствами, виключно на аукціонах, що проводяться окремими біржами, які отримали відповідні ліцензії;
  • надавши доступ до купівлі ділової деревини дуба пересічним покупцям, які отримали змогу купувати деревину за прийнятними цінами без будь-яких перешкод;
  • встановивши ринкові правила формування цін на ділову деревину, де вартість окремого лоту визначається через попит та пропозицію.

Умови продажу ділової деревини на майданчиках УЕБ

Електронні майданчики Української енергетичної біржі з продажу ділової деревини (кругляку) за інформацією офіційного порталу УЕБ https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/pidpriemtsi-kupuut-derevinu-optom-na-torgah-ueb/, стають доступними для всіх без винятку покупців, які пройшли процедуру акредитації та підписали відповідний договір з біржою.

Проходження акредитації на сайті на ueex.com.ua дозволяє пересічним покупцям отримати право участі в аукціонах, отримувати актуальну інформацію щодо виставлених на продаж лотів з певними видами ділової деревини чи пиломатеріалів за окремими регіонами, що значно зменшує логістичні та транспортні витрати покупця.