Я не красива? Або як подолати невпевненість у собі

Питання власної привабливості та впевненості у собі - це тема, яка турбує багатьох жінок. Смішно, але чоловіки не відчувають такого стресу на цьому фоні. Часто ми запитуємо себе: "Я некрасива?" або "Я не гідна любові та поваги?" Відповідь на такі питання складно знайти, оскільки вони залежать від багатьох факторів, включаючи особисте сприйняття та суспільні стандарти краси.

Розбираємося з міфами про красу

Часто невпевненість у собі пов'язані з непорозумінням те, що таке краса. Розглянемо деякі поширені міфи про красу, які можуть підірвати самооцінку:

  • Краса – це виключно зовнішній вигляд. Фізична привабливість, звісно, має значення, але далеко не єдиний чинник. Важливо пам'ятати, що внутрішня краса, така як доброта, інтелект і почуття гумору, може зробити людину привабливою.
  • Соціальні медіа та реклама задають стандарти. Багато хто з нас порівнює себе з ідеалізованими образами, які ми бачимо в соціальних медіа та рекламі. Однак ці стандарти краси не завжди реалістичні та не відображають різноманітність краси в реальному житті.

Багато глянцевих журналів використовують різні фільтри для своїх моделей. Виходячи з цього, багато жінок, дивлячись на себе в дзеркало, бачать лише свої недоліки. Нагадуємо, що всі ваші прищики, зморшки та шрамики – абсолютно нормальний стан для живої людини. У ваших кумирів можуть бути такі самі проблеми, якщо ви розглянете їх без тонни фільтрів. Звичайно доглядати за собою важливо і потрібно, проте говорити, що ви негарна дуже безглуздо. Дослідження показали, що оточуючі люди бачать нас на 40% красивіше, ніж ми вважаємо. І якщо вам важлива думка чоловіків, то багато "недоліків" вони навіть не помічають, поки ви самі не скажете їм про це. Тому нормальна самооцінка - шлях до щасливого життя.

Шлях до впевненості у собі

Підтримка вашої впевненості у собі починається із внутрішньої роботи. На думку багатьох тренерів особистісного зростання, потрібно почати із найменшого, але дуже важливого:

  • Самопізнання. Навчіться бачити у собі не лише недоліки, а й розберіть ваші сильні сторони. Вони є у всіх. Наприклад, скажіть собі "у мене красиві зелені очі та пухнасті вії", "у мене ноги, як у моделі з Вікторії Сікрет", "у мене приголомшливе почуття гумору та посмішка". Це допоможе вам побачити себе зовсім з іншого боку.
  • Позитивне мислення. Замініть негативні переконання на позитивні. Навчіться перенаправляти свої думки, коли з'являються сумніви. Наприклад, замість "у мене виліз прищ на весь лоб", скажіть собі "сьогодні я точна індіанка". Це дасть вам гарний настрій на весь день.
  • Догляд за собою. Здоровий спосіб життя, правильне харчування, фізична активність та регулярний сон можуть позитивно вплинути на ваше самопочуття та самооцінку. Якщо ви не фанат фітнесу, займіться тим видом діяльності, де ви почуваєте себе добре. Це формує правильні думки. Наприклад, "у мене гарний підтягнутий живіт" або "сьогодні я розширила кругозір на 1 книгу, яка я розумниця".
  • Підтримка друзів та спеціалістів. Спілкування з близькими друзями та консультація з психологом можуть бути цінними ресурсами на шляху до впевненості у собі.

Пам'ятайте, ви унікальна людина. Не треба заганяти себе у депресію, бо хтось виглядає краще. Трохи опрацьованої самооцінки і ви відчуєте себе справжньою королевою