Як допомогти дитині, якщо почалися коліки

Чому він плаче? Таке питання задають собі практично всі новоспечені мами. Найбільш часта причина дитячого крику - коліки. За словами педіатрів, такий стан не загрожує здоров'ю дитини - так його організм звикає жити самостійно. До того ж по закінченні декількох місяців від кольок не залишається і сліду. Але знати особливості явища все ж варто.

Відмінні особливості

У кожного немовляти кишкові коліки проявляються індивідуально. Однак загальні риси болів в животику назвати все-таки можна. Ось як реагують діти на напади кольок:

 •     Різко підтискають ніжки;
 •     Голосно і надривно плачуть;
 •     Стискають кулачки;
 •     Різко скрикують.

Також молоді мами відзначають утворення газів, часті перерви сну. Дітки вередують, різко рухають ручками і ніжками, поводяться неспокійно.

Немовлята відчувають подібні напади близько 3 годин поспіль, а старші дітки - приблизно півтори-дві години. Але це загальні дані, тому кожен малюк може реагувати на кольки по-своєму.

Чому з'являються кольки?

Найчастіше причиною служить звичайне повітря, яке потрапляє в організм дитини під час плачу або прийому їжі. Бульбашки кисню дратують ніжні стінки дитячого шлунка, і малюк кричить від болю.

Ось чому педіатри рекомендують потримати дитину «стовпчиком» після годування - так гази швидше покинуть організм.

Додаткові причини болю:

 •     Неправильне захоплення соска під час годування - знову-таки, сприяє потраплянню повітря в дитячий шлунок.
 •     Занадто рясне харчування. Ніжний ШКТ немовляти просто не справляється з великим об'ємом їжі - не вистачає потрібних ферментів. В результаті - бродіння неперетравлених залишків молока, біль і плач.
 •     Мало активності. Якщо дитина найчастіше лежить в ліжечку, то збій травлення не змусить себе чекати. Уповільнення обміну речовин, довге переварювання їжі - і здрастуйте, газики.
 •     Утворення газів в результаті невірно підібраної суміші. Регулярний плач немовляти після їжі - сигнал того, що марку харчування потрібно змінити на іншу.
 •     Похибки дієти годуючої мами. Склад материнського молока - часта причина плачу немовлят. Розширюйте раціон поступово, спостерігайте за реакцією малюка на нову їжу. Крім того, здуття у дитини може виникнути від тих продуктів, які викликають розлад шлунка у самої мами.

Як позбавити дитину від болю?

Отже, у дитя все ознаки шлункових кольок. Допомогти можуть ці нескладні прийоми:

 1. Вияв щирої турботи та материнської любові. Покладіть малюка на спинку і починайте злегка погладжувати животик долонею за годинниковою стрілкою. Так дитя швидше заспокоїться, а больові відчуття пройдуть.
 2. Влаштуйте сеанс купання: комфортна тепла вода - відмінний засіб для зняття спазмів.
 3. Дайте дитині груди - це буде не стільки прийом їжі, скільки заспокоєння. Можна покачати дитя на руці, поклавши його на руку спинкою вгору, головою на долоню. Правда, цей спосіб швидше для молодих татусів - все ж біцепси у них сильніше.
 4. Дайте попити настій фенхелю або кропу - готова сировина продається в кожній аптеці.
 5. В крайньому випадку скористайтеся газовідвідної трубкою - так дітки моментально заспокоюються навіть при найсильніших спазмах.

Способи профілактики

Щоб малюк страждав від кольок якомога рідше, педіатри радять частіше тримати його в положенні «стовпчика». Носіть дитину вертикально не тільки після годування - придбайте спеціальну переноску - слінг. Це пристосування - відмінна підмога при профілактиці дитячих суглобових патологій, та й просто полегшення для молодої мами.

Частіше робіть легкий масаж животика після їжі. Важливо застосовувати саме легкі рухи, утримуючись від натиску.

Але якщо все прийоми не допомагають, малюк як і раніше часто вередує, погано їсть і спить - вирушайте до педіатра. Істинну причину дитячих болів і плачу, як і можливі шляхи вирішення проблеми, зможе знайти тільки грамотний фахівець.