Кінетичний пісок для дітей

Кінетичний пісок - досить незрозуміле і дивне найменування. Однак багато малюків вже встигли спробувати цю цікаву гру, гідно оцінили її багатогранність, оригінальність. Якщо ви ще нічого не знаєте, не чули про кінетичний пісок, у вас з'явилася можливість детально розглянути особливості цієї іграшки, а також всі переваги і недоліки.

Що являє собою кінетичний пісок?

Дана субстанція являє собою незвичайний матеріал, призначений на розвитку фантазії і дрібної моторики дитини. Вперше з'явився в Швеції. За структурою і зовнішнім виглядом нагадує звичний всім звичайний пісок, відрізняється тільки більшою легкістю, підвищеною вологістю. В процесі заняття він не розсипається на дрібні крупинки, добре тримає форму, тому з нього вийде ліпити різні фігури.

У складі матеріалу міститься 98% кварцового піску та 2% добавки на основі силікону Е900. Останній компонент не представляє небезпеки для здоров'я дітей, використовується переважно в харчовій промисловості. Тому при випадковому його попаданні в рот малюка не завдасть жодної шкоди здоров'ю. Також при виробництві кінетичного піску додають різноманітні пігменти, які надають всій субстанції певний відтінок.

Переваги

Плюси кінетічного піску:

 • Відсутність шкідливих патогенних мікроорганізмів. Саме це відрізняє його від звичного піску в пісочниці або на березі річки, моря. Консистенція після виробництва повністю стерильна.
 • Не висихає. Навіть при тривалому і активному використанні матеріал не втрачає своєї вологості, пластичності.
 • Безпека. Склад повністю безпечний, що дуже важливо при виборі дитячих іграшок. Він не може бути джерелом патогенів, на відміну від звичайного піску. Також випадкове проковтування крупинок не зашкодить здоров'ю малюка.
 • Зручність в експлуатації. Займатися ліпленням з допомогою кінетичного піску - суцільне задоволення. Він дуже приємний на дотик, має легку текстуру, може фіксуватися в будь-яких формах. Ще одна незаперечна перевага гри - після заняття не залишається забруднених поверхонь. Матеріал не сиплеться, не прилипає до рук.
 • Користь для загального розвитку дитини. Це не тільки захоплююча, весела гра, але і дуже корисна. Вона сприяє розвитку дрібної моторики, стимулює активний розвиток мови, допомагає проявити фантазію, творчі здібності. В процесі малюк стає більш зосередженим, сконцентрованим. Склад покращує тактильні відчуття.
 • Різноманіття ігор. Можна придумати безліч занять з піском - як кумедних, так і творчих, розвиваючих.
 • Тривалий термін експлуатації. На відміну від звичних іграшок, які часто ламаються, пісок довгий час зберігає товарний вигляд.
 • Простота в застосуванні, надійність. Після заняття досить просто прибрати консистенцію в ємність, щільно закрити кришкою. При забрудненні матеріал можна навіть промивати водою. Додаткова волога ніяк не вплине на якість іграшки.

Недоліки

Що стосується мінусів даного виробу, то їх не так вже й багато.

До недоліків відносяться:

 •     специфічний запах - після покупки матеріал має нотки клею, оцту, але з плином часу він зникає;
 •     не підходить для занять, в яких передбачається пересипання, він не має властивість сипучості;
 •     великі фігури занадто швидко втрачають форму;
 •     при настанні налипає на підошву;
 •     досить висока вартість, особливо з огляду на фактичний обсяг виробу.

Кінетичний пісок - незвичайна і оригінальна іграшка для дитини. Він допомагає розвивати творчі здібності, мовні навички, дрібну моторику.

Також рекомендуємо: