Як навчити дитину плавати?

В першу чергу, батькам, які хочуть щоб їх малюк плавав, слід запам'ятати - не потрібно застосовувати для цього круг. Більш правильно буде використовувати нарукавники, тому що круг створює неправильне положення тіла малюка в воді. Дитина розташовується в воді у вертикальному положенні, а для того щоб він навчився плавати положення повинно бути горизонтальним. Щоб ваша дитина не боялася і їй було цікавіше, можна підібрати різнокольорові нарукавники. Щоб техніка руху ніг була правильною, так само не рекомендується використовувати ласти. При правильному русі ніг удар об воду починається від стегна і носок повинен бути витягнутим. Всі маніпуляції в воді не повинні бути різкими і грубими.

Щоб малюк не боявся води

Малюки в деяких випадках побоюються занурюватися в воду, але нехтувати цим фактом не можна. В основному, при навчанні дитини плавання, від батьків можна почути такі коментарі "Не бійся, це просто вода!", "Не веди себе, як дівчинка!", "Ти ж чоловік, не бійся!". Такі підбадьорювання не допомагають дитині, як це може здатися на перший погляд батькам. Боязнь малюка може здаватися батькам несерйозною, нешкідливою, але для дитини це абсолютно не так. Такими діями батьки тільки завдадуть малюку психологічну травму і він все життя буде боятися води. Існує безліч дієвих вправ, щоб подолати страх води, наприклад:

  •     "Бегемотик". Потрібно зробити глибокий вдих, щільно прикрити рот, занурити в воду обличчя до очей і випустити повітря ротом в воду. Пару хвилин повторювати цю дію.
  •     "Нирок". Закривши щільно очі, ніс, рот, вдихнути і затримавши дихання занурити обличчя у воду. Перебувати там пару секунд.

Важливо, що такі вправи слід здійснювати на дрібній воді, щоб малюк відчував опору під ногами. Батьки можуть самі показати дитині ці вправи, щоб на їхньому прикладі малюк усвідомлював, що нічого з ним не станеться.

Щоб сформувати правильну техніку плавання існують такі вправи:

  •     "Сердечка". За допомогою нього можна закріпити техніку брасу - розводимо ручки перед собою. Для того, щоб дитині було цікавіше, можна пояснити, що він ніби-то малює ручками сердечка на воді. Така вправа дуже подобається дівчаткам.
  •     "Каченя". Малюк з допомогою мами перебирає ніжками по воді, як качка лапками. Коли малюк буде відчувати себе більш впевнено, можна його відпустити в нарукавниках самому повторювати рухи.
  •     "Жабеня". Як жабеня розводити ноги, тримаючись за дорослого. Потім можна об'єднати вправи "Сердечка" і "Жабеня".

Як плавати не використовуючи нарукавники?

Коли малюк перестане боятися і навчиться виконувати всі вправи, тоді можна зняти нарукавники і тренуватися без них. Для початку потрібно допомогти малюкові: два дорослих стоять у воді на пристойній відстані один від одного. Один дорослий підштовхує дитину до іншого, який його зловить. Дитина повинна рухати руками і ногами, як вона це робила при виконанні вправ. Через деякий час, коли страх зовсім пропаде, можна дозволити малюкові плавати самому. Але варто бути напоготові, адже досвід дитини ще дуже малий для занадто глибокої води, тому потрібно її постійно контролювати, потрібно позначити зону плавання для дитини, де вона буде відчувати себе комфортно. Найзручніша зона, коли малюк стоїть у воді на ногах і відчуває дно, так буде спокійніше вам і безпечніше дитині.

Успіхів!