Характерні властивості металу свинцю та сфера його застосування

Свинець, як метал досить рідко використовують у чистому вигляді, зазвичай його поєднують (легують) за допомогою інших сплавів чи окремих металів. Сьогодні замість свинцю в складі припою використовують інші метали чи їхні сплави, проте вказаний метал залишається достатньо затребуваним завдяки своїм незаперечним перевагам, в першу чергу низькій температурі плавлення (в межах 327,5°C). Легкоплавкість свинцю дозволяє його використання як в побутових цілях, так і для промислових потреб, де споживачі зазвичай намагаються купити свинець від виробника по максимально доступним цінам.

Сфера застосування легкоплавкого металу свинцю

Маркування свинцю включає чотири позиції, кожна з яких відрізняється процентним вмістом чистого металу та об’єму домішок інших металів. Для прикладу в свинцю марки С1 доля чистого металу складає 99,98 відсотка, а в свинцю С3 – вміст чистого металу сягає 99,9% і тільки 0,1% - домішки інших металів. Завдяки легкоплавкості свинець використовують в різноманітних галузях господарства, включно з:

  • акумуляторною промисловістю, де зі свинцю виготовляють пластини для акумуляторних батарей;
  • напівпровідниковою промисловістю та на заводах, де проводиться виробництво анодів та катодів, інфрачервоних детекторів та діодів;
  • хімічною промисловістю та виготовленням обладнання, що відрізняється ефектом Холла.

Метал свинець використовується як додатковий засіб під час процесу гарячого свинцювання та/або чеканки різноманітних за формою та зовнішнім виглядом виробів. Крім того, вказаний метал використовують у вигляді додаткового компоненту для виготовлення захисної оболонки електричного кабелю різного січення. Свинець є незамінимим складником в антифрикційних та типографських сплавах.

Деякі з переваг свинцю – металу з легкоплавкими характеристиками

Свинець, що зазвичай має білий відтінок та легкий синюватий блиск є дуже стійким по відношенню до дії агресивних речовин, в першу чергу кислот. Крім того, завдяки своїм унікальним властивостям свинець захищає людину чи навколишнє середовище від негативного впливу радіоактивних та рентгенівських променів, саме тому стіни всіх рентген-кабінетів вкриті захисними пластинами зі свинцю.

Окрім легкоплавкості свинець відрізняється ще й відмінною текучістю, що дозволяє розплавленому металу займати буквально всі пустоти. Свинець також застосовують для виготовлення обладнання, яке в подальшому може використовуватися під землею чи під водою.