Вчимося кататися на роликах

Власникам новеньких роликових ковзанів відразу ж не терпиться покататися на найближчій доріжці, проте перші кроки для початківців даються далеко не просто - для цього крім ковзанів знадобиться спеціальне захисне спорядження, певна обережність та дотримання порад фахівця. З урахуванням перелічених факторів після кількох тренувань під наглядом інструктора дитина зможе впевнено стояти на ковзанах і може приступати до вивчення деяких трюків. Після того, як обрані ролики дівчинці або хлопчику, необхідно подбати про захист на коліна, налокітнии та захисні рукавички для рук, щоб убезпечити дитину від ударів та подряпин.

Як навчиться кататися на роликах

Катання на роликах передбачає особливу стійку роллера, де корпус має бути нахилений трохи вперед, коліна – трохи зігнуті, після початку руху руки повинні бути попереду (при правильній позі ролики будуть майже повністю закриті напівзігнутими «м'якими» колінами). Перед виїздом на доріжку або на спеціальний майданчик роллеру необхідно навчитися безстрашно падати (для цього підійде будь-яка м'яка поверхня – постелений на підлозі в квартирі килим або м'яка трава на галявині).

Далі можна проїхати кілька кіл по майданчику з досвідченим інструктором, при цьому він повинен знаходитися спереду та їхати задом, тримаючи руки ролера-початківця у своїх руках. Якщо роллер-початківець відчув у собі сили самостійно встояти на ногах, він може починати самостійні рухи, чергуючи ноги (без різких поштовхів) і дотримуючись при цьому вимог до ролерської стійки.

Після того як ролер обкатався ковзани, куплені на сайті Roliki-extrim нішевого магазину роликових ковзанів, можна приступати до навчання техніки поворотів стоячи на місці й перебуваючи в русі на середній швидкості.

Як навчитися гальмувати на роликових ковзанах

На думку інструкторів навчитися правильно гальмувати на роликових ковзанах набагато складніше, ніж навчитися котитися. При цьому необхідно враховувати, що:

  • різка миттєва зупинка на роликових ковзанах неможлива, завжди знадобиться певний гальмівний шлях, який поступово зменшуватиметься в міру поліпшення техніки катання;
  • для того, щоб зупинити роликові ковзани, необхідно припинити відштовхуватися ногами і через деяку відстань ролики поступово уповільнюватимуть хід до повної зупинки;
  • гальмувати на роликах можна подібністю плуга, як на лижах – ноги розведені, носочки повинні дивитися всередину, але при цьому не торкатися.

Тільки після того, як ролер навчитися кататися, падати і гальмувати на роликових ковзанах, він може приступати до вивчення спеціальних трюків.