Переваги та недоліки лізингу вживаних автомобілів

Лізинг авто — звичне явище у Європі. В нашій же країні ця послуга лише починає набирати обороти. Мало хто знає, що купити авто в лізинг б/у значно вигідніше, ніж придбати новий або вживаний за власні кошти.

Б/у авто в лізинг — дуже розумна фінансова стратегія. Що ж так приваблює потенційних автолюбителів у цій послузі? Річ у тому, що сьогодні в фінансовий та оперативний лізинг можна взяти не тільки нове авто, а й вживане. Таким чином можна придбати машину з більшим пробігом, але вищого класу. По закінченні терміну кредитування можливо її викупити.

лізинг б/у авто в Києві

Б/у авто в лізинг: суттєві переваги

Такий спосіб купівлі автівки має певні нюанси:

  1. Старі та нові автомобілі мають однакові правила оформлення. Залишкову вартість ТЗ визначає лізингодавець. Важко передбачити заздалегідь, якою вона буде. 
  2. В кінці строку оренди першим право викупу має той, на кого був оформлений фінансовий лізинг.
  3. Якщо залишкова вартість буде прийнятною, можна переоформити угоду лізингу на договір купівлі-продажу. Якщо ж залишкова вартість буде занадто високою — відмовитися від придбання.

Таким чином уже за декілька років можна стати власником вживаного автомобіля. Старі машини зазвичай мають тисячі кілометрів пробігу, а ними користувалися протягом 4-5 років. Місячні внески визначаються як основа різниці між ціною продажу та залишковою вартістю. Всі умови прописуються в договорі лізингу. Там же визначається процентна ставка. Лізингоотримувач, який бере в лізинг б/у авто, може підібрати модель екстракласу, про яку він давно мріяв. Щомісячний платіж за такий автомобіль буде нижчим, ніж при придбанні в лізинг нової автівки. Старі машини теж коштують нижче, а тому мають меншу залишкову вартість. Проте обовʼязково врахувати й необхідність сервісного обслуговування та відсутність гарантії, що ТЗ пройде ще багато тисяч кілометрів пробігу, які вже є на спідометрі. Поряд з тим, купуючи б/у автомобілі в лізинг, не потрібно витрачати власні кошти на автострахування.

купити б/у автомобіль в лізинг

Б/у авто в лізинг: чи є певні мінуси

Б/у авто в лізинг має не лише переваги, а й недоліки:

  1. Витрати на технічне обслуговування. Такі автомобілі потребують частішого звернення до сервісних центрів.
  2. Відсутність запаху нового салону та наявність подряпин, дефектів на оббивці. Інколи ці фактори бувають надважливими для деяких автолюбителів.
  3. Обмежений функціонал. Стара автівка може мати не всі можливості, які готова запропонувати оновлена модель. При укладанні договору лізингу варто впевнитися, що автомобіль має всі потрібні та очікувані функції.
  4. Неможливість одразу визначити залишкову вартість. При виборі вживаного автомобіля для лізингу необхідно розраховувати на свої фінансові можливості та розглядати ті машини, які ідеально вписуються в бюджет.

Аби купити б/у автомобіль в лізинг, ідеальним варіантом буде машина віком менш як пʼять років. Після пʼятирічного терміну користування всі автівки потребують значних вкладень.

Якщо вас зацікавив лізинг б/у авто в Києві, «ОТП Лізинг» пропонує чимало цікавих і вигідних варіантів.