Як вибрати будівельний пилосос

За принципом роботи будівельний пилосос нічим не відрізняється від побутового. Головна різниця між ними в тому, що будівельний пилосос справляється не тільки з сухою пилюкою, але і може збирати вологе сміття, хімічні речовини.

Промислові пилососи широко застосовуються на будмайданчиках, автомийках, в хімічній галузі за рахунок того, що можуть довго працювати не перегріваючись. Це дозволяє збирати сміття з великих площ. Розберемося в тому, яким повинен бути будівельний пилосос для того, щоб ефективно справлятися зі збором сміття від пилу до металевої стружки і скла.

Основні параметри

Головна функція будівельного пилососа - усунення серйозних забруднень, які не під силу апарату, що застосовується в побутових умовах.

Нижче розглянемо характеристики, на які варто звернути увагу при виборі техніки:

  •     Максимальне розрідження. Чим вище цей параметр, тим простіше прибрати великі скупчення пилу за рахунок більш інтенсивного всмоктування.
  •     Потужність. Достатньою для будівельного пилососа вважається потужність від 1200 до 4000 Вт.
  •     Пропускна спроможність. Чим більше повітря здатний пропустити агрегат, тим вище швидкість збирання.
  •     Максимальний потік повітря. Чим пилосос потужніший, тим більше повітря він прокачує. Для маленької майстерні вистачить пилососа, здатного прокачати 50 л повітря в секунду. Для виробничого цеху знадобиться пилосос на 60-70 л/сек.
  •     Місткість мішка для пилу. Чим вона більше, тим рідше доведеться відволікатися на його чистку.

Зіставивши перераховані вище параметри підібрати підходящу техніку не складе труднощів.

Потужність

Від потужності залежить енергоспоживання і продуктивність пристрою. Чим могутніше двигун пилососа, тим більше повітря в секунду він здатний поглинати. Для професійних потреб краще брати пилосос з потужністю до 7000 Вт.

Потужність побутових моделей, як правило, не перевищує 1400 Вт.

Різновиди пилозбірника

Пилозбірники будівельних пилососів, як і побутових, діляться на два типи:

  •     Мішкові, які в свою чергу бувають тканинними і паперовими. Мішки з тканини можна використовувати багато разів. Паперові пилозбірники непрактичні, оскільки їх потрібно замінювати після кожного прибирання, але на відміну від тканинних вони краще затримують дрібнодисперсні частинки пилу. Після прибирання з таким мішком повітря стає чистішим, але при складанні металевої стружки або скла паперовий мішок легко пошкодити.
  •     Безмішкові. Найчастіше це пилососи з циклонними контейнерами. Вони збирають сміття за допомогою відцентрової сили. Такі пилососи досить гучні - сміття, потрапляючи в контейнер, б'ється об його стінки. Деякі моделі передбачають додаткове використання мішка для затримки пилу.

Корпус

Пилосос для промислових цілей повинен бути ударостійким. Його корпус може бути виконаний з міцного пластику або металу. Це захистить від пошкоджень, які нерідкі на будівельних майданчиках або в виробничих цехах. Краще вибирати пилосос з металевим корпусом, щоб продовжити термін його служби. Не менш важлива маневреність приладу: за рахунок довгих шнура живлення і шланга для сміття при збиранні будуть менше обмежені дії.

Додаткові функції

Для спрощення роботи будівельний пилосос повинен володіти додатковими функціями:

  1.     Регулюванням потужності, яка дозволить контролювати силу тяги і рівень енергоспоживання.
  2.     Автоматичним очищенням фільтра, щоб не розбирати пилосос після кожного прибирання. Самоочищаються пилососи оснащені клапаном, який змінює напрямок повітря, усуваючи тим самим накопичилася пил. Не варто забувати, що навіть при наявності такої системи пилосос іноді потрібно буде розбирати для більш ретельного очищення фільтра.

Щоб точно визначитися з вибором будівельного пилососа, потрібно розуміти з якою метою він потрібен, врахувати вид відходів, а також розрахувати інтенсивність його експлуатації.