Зимові шини: безпека на дорогах в холодну пору року

Зимовий сезон завжди вносить свої особливі вимоги до водіїв і транспортних засобів. Тому варто купити зимові шини, адже це одна з ключових складових безпеки на дорозі взимку.

Чому потрібні зимові шини?

 • Зимові шини мають спеціальний протектор, який забезпечує краще зчеплення з дорогою в умовах снігу, льоду та бруду. Це допомагає підвищити стабільність та керованість автомобіля під час негоди.
 • Забезпечують кращий гальмівний ефект на слизьких дорогах, що може врятувати від нещасних випадків.
 • Умови на дорозі можуть швидко змінюватися, і зимові шини допомагають зменшити ризик заносу задньої чи передньої частини автомобіля.
 • Використання зимовиої гуми під час холодної пори року дозволяє літнім шинам зберігати свої характеристики для використання в теплу пору року, що допомагає зекономити кошти.

Як вибрати зимові шини?

 1. Важливо вибрати правильний розмір зимових шин, який відповідає вашому автомобілю. Розмір знаходиться на боковині літніх шин.
 2. Впевніться, що індекси швидкості та навантаження на зимових шинах відповідають вимогам вашого автомобіля.
 3. Вибір типу протектора залежить від умов, в яких ви будете користуватися автомобілем. Для снігу та льоду ідеально підходять шиповані шини, а для зимових дощів і снігопадів без опадів - нешиповані.
 4. Впевніться, що ваші зимові шини мають маркування M+S (модель + сніг) та символ гірського хижака, які свідчать про їх придатність для зимових умов.

Як доглядати за зимовими шинами?

 • Важливо відслідковувати тиск у шинах і відповідати рекомендаціям виробника автомобіля. Неправильний тиск може призвести до погіршення характеристик.
 • Якщо ви не використовуєте зимові шини, зберігайте їх у сухому та прохолодному місці, далеко від прямих сонячних променів та джерел тепла.
 • Після завершення зими переведіть свій автомобіль на літню гуму. Використання зимової влітку може призвести до швидкого зношування та погіршення характеристик.

Не забувайте, що водії несуть відповідальність перед собою, пасажирами та іншими учасниками дорожнього руху, і використання зимових шин є не лише справою комфорту, але і зобов'язанням, особливо в умовах зимових негод. Забезпечуючи свій автомобіль якісною зимовою гумою та дотримуючись правил її обслуговування, ви зменшуєте ризики аварій та покращуєте свою власну безпеку, а також безпеку інших учасників дорожнього руху. 

Пам'ятайте, що зимові шини - це інвестиція в вашу безпеку і комфорт на дорозі під час холодної пори року.