Як підібрати стелажі для дитячої кімнати?

Для організації простору в дитячій кімнаті часто використовують поличкові стелажі, на яких зручно зберігати м'які іграшки, конструктори, канцелярське приладдя та інші речі дитини. За конструкцією стелажі зазвичай вузькі та високі, тому легко стають уздовж стіни й не займають багато місця в кімнаті. Під час вибору орієнтуються на дизайн меблів, їхню безпеку та місткість.

Які бувають стелажі для дитячої кімнати

Стелажі в дитячу кімнату часто обирають за конфігурацією, адже вони бувають прості класичні, що складаються з кількох полиць, а також комбіновані з письмовим столом, ліжечком або висувними шухлядами для зберігання.

  • Класичні. Це стелажі для дому, які вирізняються лаконічним дизайном, і складаються з відкритих полиць та секцій однакового розміру. Це зручний і практичний варіант меблів, який прослужить у кімнаті дитини багато років для зберігання іграшок, шкільного приладдя та студентських навчальних посібників. Класичний стелаж можна замовити в КиївМетСервіс для встановлення вдома й в офісі.
  • Комбіновані. Це варіант меблів, в яких поєднується звичайний класичний стелаж з дитячим ліжком або письмовим столом. Купити дитячі стелажі комбінованого типу вигідно в разі, якщо кімната дитини маленька й для встановлення меблів не вистачає місця.

Також цікаві варіанти, в яких передбачені шухляди для зберігання. У них можна зберігати речі, які потрібно захистити від пилу, наприклад, м'які іграшки або одяг. А на відкритих полицях можна розташувати книги, дипломи, нічник і декоративні предмети.

Що врахувати при виборі стелажа в дитячу

Перед тим, як стелажі купити в дитячу кімнату, варто оцінити кілька важливих характеристик меблів: матеріал, безпеку, висоту й зручність використання.

  • Матеріал — для дитячої кімнати рекомендується вибирати стелаж із міцних та безпечних матеріалів, таких як дерево або пластик. Пластикові стелажі легко відмиваються, не псуються від вологи, відрізняються порівняно малою вагою. Стелажі дерев'яні добротно й стильно виглядають в інтер'єрі, підходять для кімнати з дерев'яними меблями або підлогою.
  • Безпека — важливо переконатися, що стелажі для іграшок стійко стоять на підлозі та не хитаються. Якщо стелаж високий, він повинен мати кріплення для стіни, щоб запобігти можливості перекидання. Також варто звернути увагу на заокруглені краї та відсутність гострих кутів, які можуть бути небезпечними для дітей.
  • Висота та зручність — висота стелажа має бути зручною не лише для зберігання речей, а й для вільного доступу до них. Добре, якщо високі стелажі для книг кріпляться додатково до стіни: так вони не впадуть, якщо дитина спиратиметься на полиці.

Важливо врахувати й дизайн дитячої кімнати при виборі стелажа. Якщо він відповідатиме загальній атмосфері та інтер'єру кімнати, то стане її гармонійним елементом, незважаючи на великі розміри.