Сорочка убакс: особливості крою

Чому сорочка убакс – обов'язковий елемент сучасного військового екіпірування? Що військовослужбовці носили до її появи, і в чому особливості її крою? А головне – що потрібно знати, щоб вибрати якісний виріб? На всі запитання відповідаємо просто зараз.

Зручне екіпірування – запорука ефективного виконання завдань. Стосується це не лише військової служби, а й діяльності охоронних структур, та й повсякденного життя також: сорочка убакс – оптимальний варіант одягу для активного відпочинку. А популярність цьому тактичному виробу забезпечив його крій.

Сорочка убакс: трохи історії

Звідки у військовому лексиконі взялося поняття «обмундирування»? Звісно ж, утворилося від слова «мундир». Саме він довгий час залишався основним елементом тактичного одягу для теплої пори року. Проте носити його в спеку було нестерпно важко, а витрати на пошиття виявилися надто високими. Ось чому наприкінці ХІХ століття з'явилися кітель і гімнастерка. Вони і стали основою нової форми для багатьох регулярних армій. Ними користувалися військові майже до кінця ХХ століття.

У наш час обов'язкове носіння бронежилетів мотивувало розробників обмундирування створювати інноваційні варіанти тактичного одягу. І ідеальне рішення було знайдено: після численних випробувань сорочка убакс почала випускатися в тому вигляді, у якому її знаємо ми.

Чому саме сорочка убакс?

Сорочка убакс поєднує в собі елементи кітеля з його багатофункціональними рукавами та елементи термобілизни. Вставки з мембранного матеріалу розташовуються в зоні спини і на торсі, щоб:

 • ефективно зігрівати місця, найбільш чутливі до переохолодження;
 • швидко відводити зайву вологу;
 • зберігати тепло всередині.

Анатомічний крій зробив сорочку не лише обов'язковим армійським елементом, а й слушним варіантом для любителів активного всесезонного відпочинку, а також для співробітників охорони та офіцерів спецслужб. У всіх випадках свобода руху по-справжньому важлива не тільки для комфорту, а й для ефективності виконання завдань.

Особливості крою ubacs

Висока функціональність – результат продуманості крою. Сорочка ubacs може похвалитися безліччю корисних нюансів:

 • матеріал має захисний камуфляжний малюнок різних типів, що робить сорочку гармонійною частиною військової форми чи одягу мисливця;
 • комір-стійка забезпечує зручність при носінні бронежилету;
 • м'який термоматеріал, що дихає, швидко відводить вологу;
 • щільна тканина рукавів не дозволяє їм скочуватись і розтягуватися, тому вони зручно лягають під флісовою кофтою або тактичною курткою, зберігаючи місцеположення навіть під час активного руху;
 • рукави щільно прилягають завдяки продуманому клапану з липучкою на зап'ястку;
 • відсутність грубих швів сприяє комфортному надяганню під бронежилет;
 • оптимальна довжина забезпечує захист тіла від сонячних опіків та укусів комах;
 • є зручні липучки для шевронів і кишені на блискавці (на рукавах і плечах).

Отже, ви змогли переконатися, наскільки функціональною є сорочка убакс. Особливо приємно, що в інтернет-магазині «Моментум» її можна купити від українського виробника, який має всі необхідні дозволи на пошиття тактичного одягу. А ціни та строки доставки вас також обов'язково порадують.