Штани з наколінниками: з давнини до сьогодення

Штани з наколінниками - це тип одягу, який відрізняється від інших штанів тим, що має додаткову захисну тканину на колінах. В даній статті розглянемо їх історію походження, а також розповімо які існують типи таких штанів.

Історія походження 

Вперше такий вид одягу з'явився в середині XVIII століття. Це були штани-кюлоти з лляної тканини, які використовувалися у військовій формі. Наколінники зроблені були з міцного матеріалу, який захищав від ран та стирання. Ці штани також використовувалися в робочих умовах, де було необхідно захистити коліна від механічних пошкоджень.

штани з наколінниками

У XIX столітті штани з наколінниками стали популярні у моряків та рибалок, які потребували міцного та зручного одягу під час роботи на кораблях та березі.

У XX столітті з'явилися в спортивному одязі. Вони стали популярними серед футболістів, які часто мали контакт з грунтом, і виникла потреба у додатковому захисті колін. Згодом цей тип штанів став популярним у мотокросі та інших видах спорту, де є велике навантаження на коліна.

Сьогодні штани з наколінниками - це не тільки захисний елемент одягу, але і модний аксесуар. Часто носяться у повсякденному житті як частина спортивного одягу в мілітарі стилі, який став тенденцією моди.

Типи штанів з наколінниками

Такі штани мають різні типи та стилі, які відрізняються за виглядом та призначенням.

  1. Класичні штани з наколінниками. Зазвичай виготовляються з твердої тканини, такої як джинс або хакі, і мають прямий або слабкий загнутий крій. Ці штани зазвичай мають простий дизайн, без зайвих деталей або прикрас, і часто використовуються в робочій формі. Вони забезпечують додаткову захист колін від механічних пошкоджень.
  2. Стильні штани з наколінниками. Можуть мати різноманітний дизайн та прикраси, такі як вставки зі шкіри або контрастні строчки. Такі штани зазвичай виготовляються з високоякісних матеріалів, наприклад, шерсть або шовк, та мають більш вузький крій. Можуть бути відмінним вибором для повсякденного або бізнес-одягу, які додають стильного акценту до вашого вигляду.
  3. Спортивні штани з наколінниками. Виготовляються з легких та дихаючих матеріалів, таких як поліестер або нейлон, та мають більш вільний крій для забезпечення зручності та свободи рухів. Використовуються для спортивних занять (баскетбол, волейбол або скейтбординг,) а також як повсякденний спортивний одяг. Вони можуть мати різноманітний дизайн, включаючи контрастні колірні блоки, логотипи або інші деталі.

тактичні штани

Такі штани можуть бути як для чоловіків, так і для жінок. Загалом при активних заняттях спортом або фітнесом вони забезпечують додатковий захист від ушкоджень та відрізняються довговічністю. Дозволяють зберегти гнучкість та зручність під час тренувань.

Часто використовуються військовими, оскільки чудово переносять складні погодні умови й чудово підходять для фізично важкої роботи.

Також дуже популярні серед рибалок та любителів полювати, оскільки там також потрібен додатковий захист колін.