Що таке мачете, і чи потрібне воно українському туристу?

Слово мачете – іспанське. І воно таке старе, що самі іспанці сумніваються щодо його походження. 

Одні кажуть, що це слово, однокореневе зі словом «мачо». Що, в принципі, можна перекласти як «чоловік», «чоловічий». 

Інші кажуть, що, можливо, так в Іспанії змінилося грецьке слово «махайра». Був у греків такий великий бойовий ніж, який грецькі найманці, торговці, а потім і воїни Олександра Македонського рознесли досить широко Старим Світом.

У такому разі виходить, що це – досить давнє знаряддя праці .

Саме – знаряддя праці. Воно й «чоловіче» тому, що за його допомою всілякі іспанські «мужики» працювали на сільгоспроботах. Звичайно, у разі чого годилося мачете і для захисту чи нападу.

Коротше кажучи, це такий собі південний аналог нашої селянської сокири. Предмета максимально універсального та в господарстві просто необхідного.

Саме ця універсальність і призвела до того, що мачете дуже широко поширився по всьому світу. Існує у багатьох формах і варіантах. І використовуєтьс за призначенням досі.

Хоча для нас цей великий ніж все ще є деякою екзотикою, в асортименті більшості туристичнх та ножових магазинів кілька таких позицій обов'язково знайдеться. Хоча останнім часом це навіть не кілька, а набагато більше.

Звісно, такий ефектний і популярний ніж не могли оминути і діячі індустрії розваг. Ефектні сцени з мачете можна зустріти у багатьох фільмах.

Саме завдяки Голлівуду мачете і здобув неабияку частку своєї репутації. Щоправда, багатьом людям старшого покоління мачете насамперед нагадує про книги про пригоди в Африці та Південній Америці. Про експедиції відважних мандрівників, що прорубались через густі джунглі до своєї мети.

Так що для багатьох наших покупців, покупка мачете, це покупка чогось такого, що виглядає «як у кіно».

Але чи є від мачете практична користь у наших умовах? Адже всім відомо, що останню тисячу років у нас головним похідним інструментом була і залишається сокира.

З іншого боку, якщо замислитись, що найчастіше рубали за допомогою мачете? Густий соковитий підлісок тропічних лісів? Цукрову тростину на плантаціях? Коротше кажучи, будь-яку високу траву.

Рослинність наших лісів помітно відрізняється від флори тропіків. Тому і інструмент тут використовується інший. Дров на багаття ви за допомогою гарного мачете нарубати, звичайно, зможете. Але сокирою це можна зробити швидше та простіше.

І тим не менш, є місця, де мачете знадобиться. Наприклад, їм можна прокласти дорогу через зарості очерету на полюванні чи рибалці. 

У принципі, як показала практика, через густий підлісок українського листяного лісу мачете прорубається теж, що називається «на оцінку відмінно».

Тож мачете – ні в якому разі не замінник сокири. Це – інструмент зі своїми завданнями, з якими він справляється дуже добре.

Ну а якщо вам хочеться отримати легальний аналог шаблі, який і виглядає переконливо і, на відміну від сувенірної катани, на щось реально пригодиться – нічого кращого за мачете ви в наших магазинах ви і не знайдете. 

Залиште колекційні мечі висіти на стіні. Не треба псувати гарну річ та ризикувати здоров'ям. Кортить щось хвацько по-самурайськи порубати на задньому дворі? Що ж, подекуди це й досі – шановний вид спорту.

Купуйте в магазині мачете та розважайтесь у своє задоволення!

Джерело - wellgo.ua