Прогнози по Bitcoin та використання криптовалюти в Україні

Криптовалюта, або цифрові гроші, набирає все більшої популярності серед жителів України завдяки своїм унікальним властивостям. На середину 2022 року в світі налічувалось понад 19 тисяч різновидів цифрових (віртуальних) валют, найвідомішою з яких є біткойн. Досить часто біткойн розглядають як цифрову альтернативу звичайним валютам, в першу чергу долару США та валюті європейського союзу – євро, саме тому до нього прикута постійна увага інформаційних агентств та спеціалізованих сайтів, на кшталт https://cryptonovunu.com/, де зокрема публікується багато інформаційних та аналітичних статей на тему криптовалюти.

Що буде з Bitcoin

За даними міжнародних інформаційних агентств в січні 2021 року компанія Tesla Inc Ілона Маска придбала цифрової валюти – біткоїнів на суму 1,5 мільярди доларів і з того часу вартість біткоїна почала стрімко зростати – з 20 тисяч доларів за станом на листопад 2020 року до 65 тисяч – в квітні 2021 року. В листопаді 2021 року ціна біткоїна сягнула свого максимуму 69044,77 доларів США, а далі почалось стрімке падіння. Станом на 30.12.2022 біткоїн торгувався на позначці в $ 16490.

Думки аналітиків та фахівців ринку криптовалюти щодо майбутнього біткоїна розділились. Одні, як свідчить інформація на сайті cryptonovunu.com, пророкують його подальше падіння в 2023 році до позначки в $ 10 000, інші вказують на його можливе подорожчання вже до кінця січня до рівня в $ 19 500, тобто майже на 20 відсотків. Час покаже, хто з аналітиків був ближчий до істини.   

Україна серед лідерів у використанні криптовалют

За даними результатів досліджень, проведених спеціалістами компанії Chainalysis, Україна, відповідно до обсягу ринку криптовалюти, що припадає на душу населення, обсягу операцій з криптовалютою та обсягу переказів цифрових грошей на душу населення в 2022 році посіла третє місце серед 146 держав світу. Результати досліджень свідчать, що:

  • за підсумками 2022 року очолює верхній рядок В’єтнам, далі Філіппіни, Україна на третій сходинці рейтингу, Індія перемістилась на четверту сходинку, замикає п’ятірку лідерів США;
  • в 2021 році найбільшою популярністю криптовалюта користувалася у В’єтнамі, Індії та Пакистані, Україна перебувала на 4 місці (аналіз показників здійснювався в 154 країнах де в тій чи іншій мірі проводились транзакції з будь-яким з різновидів криптовалюти);
  • в 2020 році лідируючі позиції в рейтингу посідали США, КНР і Японія.

Довідково: за даними декларацій про майновий стан у власності державних службовців станом на 01.01.2021 перебувало понад 46,3 тисячі монет Bitcoin і саме з метою створення легального ринку криптовалюти в країні та виведенні її з тіні направлений прийнятий у березні 2022 року Закон «Про віртуальні активи». Зміни в Податковий кодекс України, які б регулювали процес оподаткування криптовалютних операцій на сьогоднішній день не внесені, на відміну Італії, влада якої починаючи з 2023 року запровадила декларування податку на прибуток від торговельних операцій з криптовалютою за ставкою 26 процентів.