Антибіотики та захист від діареї

Антибіотики широко застосовують для лікування інфекційних захворювань. З їх допомогою подолали важкі інфекції, від яких раніше під час епідемії помирали десятки тисяч людей. Але неправильне чи безконтрольне застосування антибактеріальних препаратів призводить до розвитку побічних ефектів, серед яких найбільш часто зустрічається дисбактеріоз смиптомом якого є діарея. Як захистити кишківник при антибіотикотерапії від розладу травлення — далі у статті. Більше на цю тему читайте за посиланням https://enterol.ua/zahist-vid-antibotikiv

Діарея при антибіотикотерапії: головні механізми виникнення

Кишківник здорової людини насичений великою кількістю корисних бактерій, які виконують роль перетравлення та засвоєння поживних речовин, укріплення місцевого імунітету. Завдяки активній участі в процесі травлення мікрофлора визначається як незамінна мікросистема. Індивідуальні особливості кожної людини визначають особливий склад мікроорганізмів, при порушенні якого змінюється робота ШКТ.

65ueJofPI_551oIZdCdf1kKJEhIGw9KSL3t39VShFckAE5AQOFT9MjlHDxWMmz1s3bGUtXg_D5PQTdo7eHW4j7Gnovuf1-MTHN4DUB0NTYwaNbfVP5p7gbzQqA8KXbP08Tq28BvzWdIaWpazPRoftKk

Саме через порушення мікрофлори виникає розлад травлення. Для його усунення призначають пробіотики для дітей після антибіотиків для нормалізації роботи ШКТ та профілактики або лікування діареї. Адже при попаданні антибіотика в кишківник знищуються не тільки погані мікроорганізми, а й корисні, що входять в склад мікрофлори.

Результат вживання антибіотиків з пробіотиками

Разом з антибактеріальними засобами або після курсу зазвичай рекомендують вживати пробіотики, які завдяки наявності в складі корисних бактерій допомагають мікрофлорі швидше відновитись. Зокрема відмічається:

  • Покращення травлення.
  • Посилюється імунний захист.
  • Зменшується вираженість дисбіозу - діарейного синдрому.

В деяких випадках одночасний прийом пробіотиків з антибіотиками взагалі не дає розвинутись діареї, тому підбирають комбінацію з відповідних препаратів. В результаті можна досягти:

  • Покращення захисту мікрофлори кишківника.
  • Зменшення ризику виникнення побічних реакцій.
  • Створення оптимальних умов для досягнення позитивних результатів.

Додатково пробіотики дозволяють кишківнику швидше очиститись від токсичних речовин та неживих бактерій, яких при антибіотикотерапії збирається достатньо багато. При їх надмірній кількості збільшується навантаження на імунну систему, саме тому в лікувальній практиці застосовують комбінації антибіотиків з пробіотиками.

Пробіотики під час антибіотикотерапії повинні правильно застосовуватись. Зокрема в раціон потрібно внести наступні зміни:

  • Менше вживати смаженого, жирного, копченого, консервованого та кислого.
  • Повністю відмовитись від алкогольних напоїв під час лікування та протягом деякого часу після його проведення.
  • Зменшити кількість чаю, какаовмісних продуктів та кави.
  • Збільшити вживання кисломолочних продуктів, особливо йогуртів та кефіру.

Також не потрібно забувати про чисту воду, яку потрібно випивати щодня не менше 1–1,5 л. Свіжі овочі та фрукти по сезону допоможуть наситити кишківник потрібною для корисних бактерій клітковиною, тому не варто обмежувати її споживання. Пробіотики сприяють відновленню популяції мікроорганізмів у кишківнику, але одночасний прийом із антибіотиком утруднює вибір першого. Лактобактерії, біфідобактерії містяться у багатьох пробіотичних препаратах та кисломолочній продукції, але вони чутливі до антибіотиків, тому їх одночасне застосування має обмеження. Використання дріжджового пробіотику на основі Сахароміцет буларді, а особливо його лікувального штаму CNCM I-745 може покращити стан мікробіоти в кишківнику та значно сприяти її відновленню. В цілому, здорове харчування разом з правильно підібраною терапією дозволить не тільки позбутись діареї, а й запобігти її розвитку.