10 архітектурних пам’яток України які варто відвідати

Україна славиться своїми архітектурними пам’ятками вже багато років. В кожній області можна знайти надзвичайні споруди, які варто побачити на власні очі, адже вони наділені надзвичайною історією українського народу. Розглянемо топ-10 архітектурних споруд, які збереглися до нашого часу та після відвідування яких у вас залишаться неймовірні емоції.


Кам'янець-Подільська фортеця, Хмельницька область

Розташована на скелі над крутими берегами річки Смідниця. Фортеця відома своєю вражаючою архітектурою і давньою історією. Була заснована у XI столітті і пройшла через багато перебудов і реконструкцій протягом віків. Вона включає в себе декілька веж, стіни з баштами, палацові споруди та церкву. З фортеці відкриваються захоплюючі види на старе місто та довколишні краєвиди.


Острозький замок, Рівненська область

Острозький замок є одним з найстаріших замків України і датується XIV століттям. Ця фортифікована споруда була місцем проживання родини Острозьких та важливим центром культури та освіти. Замок має кам'яні стіни, башти і вежі, які створюють мальовничий образ середньовічного оборонного спорудження. Усередині замку розташовані історичні експозиції, які розповідають про історію Острога та культурну спадщину регіону. Замок також використовується для проведення культурних заходів і фестивалів.


Києво-Печерська Лавра, Київ

Києво-Печерська Лавра є однією з найстаріших і найвідоміших пам'яток України. Це комплекс монастирських споруд, заснований у XI столітті. Включає в себе кілька церков, музеїв, печеру-скит, де зберігаються мощі святих. Собори мають вражаючу архітектуру і багатохвильові покрівлі. Монастирські будівлі охоплюють різні стилі, від бароко до класицизму.


Качанівка, Чернігівська область

Качанівка відома своїм унікальним ансамблем палацово-паркової архітектури, який був створений у XIX столітті. Комплекс побудований у стилі класицизму та розташований на великій території, що охоплює понад 350 гектарів. Головною спорудою комплексу є Качанівський палац, який володіє вражаючою архітектурою. Має два головні фасади, прикрашені колонадами, балконами і величними сходами. Його зовнішній вигляд характеризується строгістю і елегантністю класичного стилю. Усередині палацу зберігається багато розкішних кімнат, декорованих старовинними меблями, картинами і предметами мистецтва. Великий бальний зал, бібліотека, кабінети і розкішні спальні вражають своєю розкішшю і витонченістю. Оточений великим парком, де простягаються живописні алеї, квітник, водойми, фонтани та інші ландшафтні елементи. Парк створений в англійському стилі і включає різноманітні дерева, кущі та квіткові композиції.


Гетьманська столиця - Батурин, Ніжинська область

Однією з найвизначніших архітектурних пам'яток Батурина є Батуринський палац. Він був зведений у XVII столітті та слугував резиденцією відомого гетьмана Івана Мазепи. Відображає стиль бароко та має величезну історичну та культурну вагу. Батуринський палац складається з декількох будівель, включаючи головний палацовий корпус, фортецю, північне крило та інші будівлі, які оточують внутрішній двір. Головний корпус має двоповерхову будову з кам'яною фасадною обробкою. Фасади прикрашені різними архітектурними деталями, такими як колони, ліпнина, арки та статуї. Усередині збереглися розкішні інтер'єри, що включають в себе камінні зали, бальні зали, кабінети, літні тераси та інші приміщення. Вони прикрашені живописними фресками, різьбою по дереву, штукатуркою та іншими художніми деталями.


Коростенська фортеця, Житомирська область

Коростенська фортеця є історичною оборонною спорудою, зведеною у XVI-XVII століттях. Вона представляє собою масивні кам'яні стіни з вежами і баштами, що створюють міцний образ. Коростенська фортеця мала велике стратегічне значення і була свідком багатьох історичних подій. Усередині фортеці збереглися руїни палацових будівель, брами і оборонні споруди, які дозволяють відчути дух минулих епох.


Храм святого Юра, Львів

Храм святого Юра є однією з найкрасивіших барокових церков у Львові. Він був побудований у XVII столітті і має неповторну архітектуру з характерними для бароко елементами: багатозначний фасад, статуї святих, розкішне оздоблення і розписи всередині. Храм вражає своєю грандіозністю та розкішшю, створюючи неповторну атмосферу спокою і мистецтва.


Дерев'яна церква святого Михайла, Жовква, Львівська область

Ця чудова дерев'яна церква, зведена у XVII столітті, є яскравим прикладом української народної архітектури. Вона відзначається своєю оригінальною конструкцією, виконаною без використання цвяхів. Церква має вишукані дерев'яні різьблення, геометричні орнаменти та фрески усередині. Її унікальність і витонченість зробили її популярним об'єктом туристичного інтересу.


Замок Луцького державного історико-культурного заповідника, Волинська область

Замок у Луцьку є унікальним зразком середньовічної оборонної архітектури. Він був побудований у XIV-XVI століттях і складається з двох частин: Верхнього і Нижнього замків. Має високі вежі, міцні стіни і багатохвильові дахи. Внутрішній двір облаштований у вигляді скверу з архітектурними елементами. Замок Луцька вражає своєю величчю та збереженістю історичних деталей.


Білгород-Дністровська фортеця, Одеська область

Фортеця має складну архітектурну композицію, яка розкриває різні етапи її будівництва. Вона була заснована на місці давньоримської фортеці, а згодом перебудована і розширена за часів візантійської, київської та турецької влади. Має форму неправильного чотирикутника, охопленого масивними оборонними стінами. Загальна довжина стін становить близько 2,5 кілометра. Вона побудована з великих блоків каменю, які були ретельно обтесані і складені без використання цементу або інших зв'язуючих речовин. Така конструкція дозволяла забезпечити високу міцність та стійкість фортеці. Усередині фортеці розташовані руїни церкви Святого Іоанна, яка була побудована в 13 столітті і вважається одним з найстаріших дерев'яних храмів на території України.